TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

01 2022

Są oferty na Plac Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plSą oferty na Plac Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył dziś oferty na przebudowę placu Króla Zygmunta Starego w Grodzisku. Chętnych nie brakuje, ale oferty są znacznie droższe niż zakładał magistrat.


Urzędnicy z Grodziska szacowali, że inwestycja pochłonie około 4 mln zł. Niestety, wszechobecna drożyzna jest widoczna również w branży budowlanej i to widać po ofertach w wielu postępowaniach przetargowych. Także tym na plac Króla Zygmunta Starego... Spłynęły cztery oferty, ale najniższa jest o prawie 3,5 mln droższa od tych szacowanych 4 mln zł. Druga najniższa propozycja opiewa na 8,1 mln zł, a kolejne na 9,8 mln zł i aż 12,7 mln zł. Czy miasto zdecyduje się na którąś z ofert, czy jednak unieważni to postępowanie? Niebawem się przekonamy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A jaki jest zakres inwestycji? „W ramach zamierzenia budowlanego planowana jest: przebudowa nawierzchni Placu, chodników i przylegających parkingów, remont schodów wejściowych do budynków, realizacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych), wycinka, pielęgnacja i nasadzenia zieleni w formie: drzew, trawników, traw wysokich i krzewów oraz realizacja niezbędnej infrastruktury: budowa i przebudowa instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia, instalacji elektroenergetycznej, budowa instalacji teletechnicznej, przyłącza wody do podlewania zieleni, likwidacja istniejących instalacji kanalizacji deszczowej i elektroenergetycznych” – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Szczegółowo tę inwestycję opisywaliśmy tutaj.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 15 lipca 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

niepotrzebnie wydawane pieniądze, nic więcej

lidka
10-01-2022 19:39

Do 22 lipca zostało 6 miesięcy. Organizatorzy 500. lecia są pod ścianą. Za późno wzięli się za marmurowanie tego, co jeszcze niezabetonowane. Teraz zaakceptują każdą ofertę, aby mieć tylko nadzieję, że firma wykona zleconą robotę. Przecież nie płaci burmistrz ze swojej kieszeni, tylko płaci z naszej kasy, mieszkańców. A najbogatsza gmina na Mazowszu i druga w Polsce w ramach oszczędności może sobie na takie fanaberie pozwolić. Ma się ten gest. Najwyżej szkoła podstawowa wybudowana zostanie później, a uczniowie będą się uczyć na plebaniach.

Becia
10-01-2022 21:49

Mam nadzieję, że projekt w tym kształcie nie zostanie zrealizowany - kosztowna wymiana betonu na granit niczego nie zmieni. Potrzebne jest zaprojektowanie nowej przestrzeni przyjaznej mieszkańcom - z miejscami na ogródki kawiarniane, nowymi drzewami i zielenią, przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerów przez "autostradowe" jezdnie, które przecinają plac na dwie połowy. W obecnej koncepcji na granitowej patelni będzie można jedynie zaparkować samochód i jak najszybciej stamtąd uciec

Mieszkaniec
10-01-2022 22:53

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.