TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

10 2021

Są oferty na modernizację trzech ulic


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsSą oferty na modernizację trzech ulic - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na ułożenie nowej nawierzchni na trzech ulicach w mieście: Słowackiego, Transportowej i Mostowej. Inwestycja prawdopodobnie będzie tańsza niż zakładano.


Grodzisk na to zadanie zamierzał przeznaczyć nie więcej niż 1,2 mln zł, ale najkorzystniejsze oferty są niższe – najtańsza propozycja opiewa na 942 tys. zł, natomiast dwie następne w kolejności są o ponad 100 tys. zł niższe niż kwota zarezerwowana przez miasto. Jedynie najdroższa oferta nie mieści się w budżecie – opiewa na 1,66 mln zł. Wygląda więc na to, że uda się wybrać wykonawcę i niebawem ruszyć z inwestycją.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeżeli chodzi o ul. Mostową, to długość odcinka podlegającego pracom nawierzchniowym to ok. 370 m podzielone na dwa etapy ze względu na stan istniejącej nawierzchni i lokalizacją mostu.

Ulica Słowackiego biegnie z kolei od Rokiciańskiej do terenów PKP, a szerokość jej nawierzchni to od 4,5 do 5,5 metra. Droga ma odwodnienie powierzchniowe i media. Ulica zyska nowy asfalt na odcinku 200 metrów.

Wreszcie ulica Transportowa przebiega od drogi wojewódzkiej nr 579 do ul. Chrzanowskiej. Ulica posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości siedmiu metrów, po obu stronach drogi są krawężniki, a także obustronne pobocza gruntowe i rowy. Tu także odwodnienie jest powierzchniowe.

Wszystkie trzy drogi w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy zyskają nowe nawierzchnie bitumiczne na podbudowie.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.