TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

10 2021

Są oferty na modernizację trzech ulic


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsSą oferty na modernizację trzech ulic - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na ułożenie nowej nawierzchni na trzech ulicach w mieście: Słowackiego, Transportowej i Mostowej. Inwestycja prawdopodobnie będzie tańsza niż zakładano.


Grodzisk na to zadanie zamierzał przeznaczyć nie więcej niż 1,2 mln zł, ale najkorzystniejsze oferty są niższe – najtańsza propozycja opiewa na 942 tys. zł, natomiast dwie następne w kolejności są o ponad 100 tys. zł niższe niż kwota zarezerwowana przez miasto. Jedynie najdroższa oferta nie mieści się w budżecie – opiewa na 1,66 mln zł. Wygląda więc na to, że uda się wybrać wykonawcę i niebawem ruszyć z inwestycją.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeżeli chodzi o ul. Mostową, to długość odcinka podlegającego pracom nawierzchniowym to ok. 370 m podzielone na dwa etapy ze względu na stan istniejącej nawierzchni i lokalizacją mostu.

Ulica Słowackiego biegnie z kolei od Rokiciańskiej do terenów PKP, a szerokość jej nawierzchni to od 4,5 do 5,5 metra. Droga ma odwodnienie powierzchniowe i media. Ulica zyska nowy asfalt na odcinku 200 metrów.

Wreszcie ulica Transportowa przebiega od drogi wojewódzkiej nr 579 do ul. Chrzanowskiej. Ulica posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości siedmiu metrów, po obu stronach drogi są krawężniki, a także obustronne pobocza gruntowe i rowy. Tu także odwodnienie jest powierzchniowe.

Wszystkie trzy drogi w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy zyskają nowe nawierzchnie bitumiczne na podbudowie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.