26 03 2020

Są chętni na drugi etap rozbudowy strażnicy

26.03.2020, godz.: 10:06
Są chętni na drugi etap rozbudowy strażnicy
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Żabiowolski magistrat otworzył oferty na drugi etap rozbudowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Jedna z propozycji mieści się w zakładanym budżecie.

Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany pod koniec 2018 r. Obejmował on rozbudowę istniejącego budynku od strony zachodniej wraz z nadbudową – wykonanie stanu surowego wraz z dachem i jego pokryciem. Teraz pora na drugi etap. W drugiej połowie lutego 2020 r. został ogłoszony przetarg na dwa z czterech zadań drugiego etapu inwestycji.

Pierwsze obejmuje wykonanie prac stanu surowego zamkniętego budynku wraz z klatką schodową i szybem windy, docieplenia budynku, przyłącza wodociągowego i niezbędnych instalacji wewnętrznych dla stanu surowego zamkniętego, a także kompletu posadzek na parterze, ale bez okładzin. Drugie zadanie ma polegać na wykonaniu instalacji wewnętrznych w zakresie montażu osprzętu oraz prac wykończeniowych na parterze budynku w pomieszczeniach przeznaczonych dla strażaków, niezbędnych do odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie następujących części budynku: kotłowni, szatni strażaków, przedsionka, toalety, prysznica, pralni, magazynu, korytarza, pomieszczenia socjalnego i garażu. Ponadto ma zostać wykonane m.in. oświetlenie zewnętrzne i zagospodarowanie terenu.

Urzędnicy otworzyli oferty firm chętnych do wykonania tych prac. Złożone zostały trzy oferta, ale tylko jedna z nich mieściła się w zakładanym przez gminę budżecie sięgającym 970 tys. zł. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma RAD-BUD z Nadarzyna, która zażyczyła sobie 880 tys. zł. Pozostałe dwie oferty opiewały na 1,2 mln zł i 2,6 mln zł. Wydaje się więc, że uda się za pierwszym podejściem rozstrzygnąć przetarg.

Termin realizacji dla każdego z zadań wyznaczono na trzy miesiące od przekazania terenu budowy wykonawcy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata