TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

03 2021

Są chętni na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySą chętni na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska - Grodzisk News


Kilka dni temu otwarto oferty złożone w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska, Pruszkowa i Żyrardowa. Ceny ofert, choć wysokie, nie wydają się zaporowe.


Perspektywa uruchomienia autobusów elektrycznych w Grodzisku konsekwentnie przesuwała się w czasie. Teraz wydaje się, że w końcu inwestycja zostanie zrealizowana, bowiem gmina przystąpiła do wspólnego przetargu z Żyrardowem i Pruszkowem na dostawę pojazdów. A to zwiększa szanse na wyłonienie wykonawcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z przetargu dowiadujemy się, że do każdej z trzech gmin mają trafić po dwa autobusy elektryczne. Prócz fabrycznie nowych pojazdów zamówienie obejmuje pełne wyposażenie, serwisy gwarancyjne, dostarczenie pełnej dokumentacji technicznej, a także przeszkolenie osób, które będą autobusy obsługiwać. Chodzi tu o przekazanie wiedzy dotyczącej ustawień systemu klimatyzacji, elektronicznego, wyposażenia wozów, monitoringu, systemu audiowizualnego oraz systemu obsługi pasażerskiej.

Dla każdej z gmin wykonawca przygotuje również dwuwyjściowe i jednowyjściowe stacje ładowania prądem stałym o mocy wyjściowej 120 KW każda. Tak aby była możliwość ładowania obu autobusów naraz.

Zamówienie podzielono na dwie części, do których można było składać oddzielne oferty przetargowe. Firma Solaris & Coach zaproponowała kwotę ponad 12,9 mln zł za dostawę sześciu autobusów wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Tymczasem pula środków przewidziana na ten cel przez samorządy wynosi 11,8 mln zł.

Oferty złożone dla części drugiej – dotyczącej dostawy stacji ładowania – mieszczą się natomiast w zakładanym budżecie. Firma Medcom oraz przedsiębiorstwo Ekoenergetyka-Polska zażyczyły sobie niespełna 1,1 mln zł, podczas gdy samorządy były gotowe wydać 1,26 mln zł.

Teraz o ewentualnym wyborze zdecyduje ocena formalno-merytoryczna. Zwycięzca przetargu będzie miał 15 miesięcy na wykonanie zadania od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wątpię, żeby przeważająca część grodziszczan była zainteresowana autobusami elektrycznymi, skoro uważa, że pandemii nie ma i przez takie myślenie jesteśmy już ogniskiem Covidu w skali całego kraju. Pojazdy elektryczne to bzdura i syf, nie ma jak 20-letni diesel z rajchu, najlepsza rozrywka to na stawach walczewskiego lub all inclusive nad basenem w egipcie, grodzisk rozwija się super, bo miasto jest zielone... itp. :))))) Poziom nie licujący z eko myśleniem :)

Andrzej Ł.
01-03-2021 20:38

Jak nie pasuje przeprowadź się do sąsiadującego Milanówka.Tam jest zajebisty rozwój.

Zico
02-03-2021 07:00

Zico , byli już tacy, którzy mówili " jak ci się Żyd...e nie podoba u nas to wyjedź do Palestyny" Ten sam tok myślenia.

woj
02-03-2021 10:27

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.