TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

03 2021

Są chętni na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska


Grodzisk News


foto: PixabaySą chętni na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska - Grodzisk News


Kilka dni temu otwarto oferty złożone w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska, Pruszkowa i Żyrardowa. Ceny ofert, choć wysokie, nie wydają się zaporowe.


reklama Grodzisk mazowiecki

Perspektywa uruchomienia autobusów elektrycznych w Grodzisku konsekwentnie przesuwała się w czasie. Teraz wydaje się, że w końcu inwestycja zostanie zrealizowana, bowiem gmina przystąpiła do wspólnego przetargu z Żyrardowem i Pruszkowem na dostawę pojazdów. A to zwiększa szanse na wyłonienie wykonawcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Z przetargu dowiadujemy się, że do każdej z trzech gmin mają trafić po dwa autobusy elektryczne. Prócz fabrycznie nowych pojazdów zamówienie obejmuje pełne wyposażenie, serwisy gwarancyjne, dostarczenie pełnej dokumentacji technicznej, a także przeszkolenie osób, które będą autobusy obsługiwać. Chodzi tu o przekazanie wiedzy dotyczącej ustawień systemu klimatyzacji, elektronicznego, wyposażenia wozów, monitoringu, systemu audiowizualnego oraz systemu obsługi pasażerskiej.

Dla każdej z gmin wykonawca przygotuje również dwuwyjściowe i jednowyjściowe stacje ładowania prądem stałym o mocy wyjściowej 120 KW każda. Tak aby była możliwość ładowania obu autobusów naraz.

Zamówienie podzielono na dwie części, do których można było składać oddzielne oferty przetargowe. Firma Solaris & Coach zaproponowała kwotę ponad 12,9 mln zł za dostawę sześciu autobusów wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Tymczasem pula środków przewidziana na ten cel przez samorządy wynosi 11,8 mln zł.

Oferty złożone dla części drugiej – dotyczącej dostawy stacji ładowania – mieszczą się natomiast w zakładanym budżecie. Firma Medcom oraz przedsiębiorstwo Ekoenergetyka-Polska zażyczyły sobie niespełna 1,1 mln zł, podczas gdy samorządy były gotowe wydać 1,26 mln zł.

Teraz o ewentualnym wyborze zdecyduje ocena formalno-merytoryczna. Zwycięzca przetargu będzie miał 15 miesięcy na wykonanie zadania od daty zawarcia umowy.

💬︎   dodaj komentarz

Wątpię, żeby przeważająca część grodziszczan była zainteresowana autobusami elektrycznymi, skoro uważa, że pandemii nie ma i przez takie myślenie jesteśmy już ogniskiem Covidu w skali całego kraju. Pojazdy elektryczne to bzdura i syf, nie ma jak 20-letni diesel z rajchu, najlepsza rozrywka to na stawach walczewskiego lub all inclusive nad basenem w egipcie, grodzisk rozwija się super, bo miasto jest zielone... itp. :))))) Poziom nie licujący z eko myśleniem :)

Andrzej Ł.
01-03-2021 20:38

Jak nie pasuje przeprowadź się do sąsiadującego Milanówka.Tam jest zajebisty rozwój.

Zico
02-03-2021 07:00

Zico , byli już tacy, którzy mówili " jak ci się Żyd...e nie podoba u nas to wyjedź do Palestyny" Ten sam tok myślenia.

woj
02-03-2021 10:27

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.