19 05 2020

Są chętni do budowy ronda u zbiegu Teligi i 3 Maja

19.05.2020, godz.: 18:02
Są chętni do budowy ronda u zbiegu Teligi i 3 Maja
fot. grodzisk.pl

Grodzisk otworzył oferty w przetargu na budowę ronda u zbiegu ulic Teligi i 3 Maja. Co ważne, trzy z nich mieszczą się w budżecie szacowanym przez magistrat.

Prócz ceny, drugim kryterium w postępowaniu ofertowym był okres gwarancji na wykonaną inwestycję. Tu każda z czterech firm podała 40 miesięcy. Prawdopodobnie zdecyduje więc cena. Najmniej zażyczyła sobie przedsiębiorstwo Mabau z Baniochy – dokładnie 1,2 mln zł. Warszawska firma Planeta wyceniła swe usługi na ponad 1,26 mln zł; także stołeczna Delta SA zapropnowała cenę prawie 1,35 mln zł. Warszawska firma ALBIU wyceniła realizację zadania na ponad dwa miliony złotych.

Grodzisk był przed otwarciem oferta gotów wydać 1,8 mln zł, co oznacza, że trzy pierwsze oferty mieszczą się w tej kwocie. Teraz pozostaje czekać na formalno-merytoryczną ocenę ofert i wybór wykonawcy.

Co przewiduje inwestycja? Zgodnie z projektem szerokość ruchu pasa na rondzie ma mieć 5,5 metra, a wloty i wyloty jednopasowe (co widać na załączonym projekcie). Od strony ulic Forsycji, 3 Maja i Teligi wybudowane zostaną tzw. wyspy kanalizujące. Istniejące zjazdy i chodniki zostaną przebudowane. Ponadto w ramach inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej, a istniejąca w pasie drogi sieć wodociągowa i elektryczna zostanie przebudowana.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 10 grudnia 2020 r.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata