11 12 2019

Trasa katowicka między Przeszkodą a Paszkowem już ekspresowa

11.12.2019, godz.: 10:15
Trasa katowicka między Przeszkodą a Paszkowem już ekspresowa
Fot. GDDKiA Warszawa

Trasa katowicka na odcinku między Przeszkodą a Paszkowem jest już drogą ekspresową. Zostały zdjęte ograniczenia prędkości do 60 km/h.

W październiku stałą organizację ruchu wprowadzono na fragmencie między Przeszkodą a Radziejowicami. Prace na tym odcinku zakończyły się 15 lipca 2019 r., a firma Strabag za realizację zadania zainkasowała 306,9 mln zł. W miniony poniedziałek (9 grudnia) zdjęto ograniczenie prędkości do 60 km/h na kolejnym fragmencie trasy S8.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że trasa katowicka na odcinku między Przeszkodą a Paszkowem ma już klasę drogi ekspresowej. Ograniczenia do 60km/h już nie obowiązują i dzięki otrzymaniu pozwoleniu na użytkowanie GDDKiA wprowadziła stałą organizację ruchu, a na ww. odcinku auta osobowe mogą jechać zgodnie z przepisami 120 km/h.

Prace na tym odcinku zakończyły się 5 sierpnia 2019 r. Wartość robót to 436,7 mln zł. Wykonawcą kontraktu jest firma Intercor.

Trasa obecnie posiada dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu plus po jednym pasie awaryjnym. W ramach zadania wybudowano węzeł Żabia Wola, ponadto powstały m.in. drogi serwisowe do obsługi terenów przyległych, obiekty mostowe, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, odwodnienie trasy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579651251000)