TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

05 2023

Rzecznik urzędu gminy: Wójt Jaktorowa nadal z mandatem, ale już nie pracuje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRzecznik urzędu gminy: Wójt Jaktorowa nadal z mandatem, ale już nie pracuje - Grodzisk News


Niespełna dwa tygodnie po wyroku sądowym wobec wójta Jaktorowa Macieja Ś., gmina nadal czeka na wyznaczenie komisarza, który przejmie stery w urzędzie. W związku z prawomocnym wyrokiem wójt nie może sprawować swojej funkcji, choć formalnie wojewoda mazowiecki nie pozbawił go jeszcze mandatu.


Przypomnijmy, że drugiej instancji Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał wyrok  wobec wójta Jaktorowa wskazujący, że włodarz nie dopełnił obowiązku sprawdzenia, czy osoby wnoszące o wpisanie ich do rejestru wyborców rzeczywiście mieszkały na terenie gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał wyrok z pierwszej instancji wobec Macieja Ś. Z chwilą ogłoszenia jest on prawomocny – powiedziała nam niedługo po wydaniu werdyktu sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

Oznaczało to, iż Maciej Ś. przestanie być wójtem, a zarządzanie gminą obejmie komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego. Procedura stanowi, że wojewoda musi wyznaczyć komisarza, który następnie w ciągu 90 dni powinien zarządzić wybory uzupełniające na wójta.

Jak na razie jednak nadal nie wpłynęła do urzędu informacja o wyznaczeniu komisarza. – Wojewoda nie cofnął jeszcze także formalnie mandatu do sprawowania urzędu wójtowi. Ten jednak, zgodnie z literą prawa, przebywa poza urzędem i nie podejmuje żadnych decyzji wynikających z funkcji wójta – mówi nam Sławomir Kamiński, rzecznik urzędu gminy w Jaktorowie.

Kiedy zostanie wyznaczony komisarz? – Tego też na razie nie wiemy. Nie podano nam konkretnej daty, ale urząd województwa poinformował, że może to potrwać kilka tygodni – dodaje Kamiński.

Szczegółowo o sprawie wyroku wobec wójta pisaliśmy TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

https://www.prawo.pl/samorzad/sad-wojt-z-zakazem-nie-moze-rzadzic,114512.html
Jaktorów


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.