TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

05 2023

Rzecznik urzędu gminy: Wójt Jaktorowa nadal z mandatem, ale już nie pracuje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Niespełna dwa tygodnie po wyroku sądowym wobec wójta Jaktorowa Macieja Ś., gmina nadal czeka na wyznaczenie komisarza, który przejmie stery w urzędzie. W związku z prawomocnym wyrokiem wójt nie może sprawować swojej funkcji, choć formalnie wojewoda mazowiecki nie pozbawił go jeszcze mandatu.


Przypomnijmy, że drugiej instancji Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał wyrok  wobec wójta Jaktorowa wskazujący, że włodarz nie dopełnił obowiązku sprawdzenia, czy osoby wnoszące o wpisanie ich do rejestru wyborców rzeczywiście mieszkały na terenie gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał wyrok z pierwszej instancji wobec Macieja Ś. Z chwilą ogłoszenia jest on prawomocny – powiedziała nam niedługo po wydaniu werdyktu sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

Oznaczało to, iż Maciej Ś. przestanie być wójtem, a zarządzanie gminą obejmie komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego. Procedura stanowi, że wojewoda musi wyznaczyć komisarza, który następnie w ciągu 90 dni powinien zarządzić wybory uzupełniające na wójta.

Jak na razie jednak nadal nie wpłynęła do urzędu informacja o wyznaczeniu komisarza. – Wojewoda nie cofnął jeszcze także formalnie mandatu do sprawowania urzędu wójtowi. Ten jednak, zgodnie z literą prawa, przebywa poza urzędem i nie podejmuje żadnych decyzji wynikających z funkcji wójta – mówi nam Sławomir Kamiński, rzecznik urzędu gminy w Jaktorowie.

Kiedy zostanie wyznaczony komisarz? – Tego też na razie nie wiemy. Nie podano nam konkretnej daty, ale urząd województwa poinformował, że może to potrwać kilka tygodni – dodaje Kamiński.

Szczegółowo o sprawie wyroku wobec wójta pisaliśmy TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.