reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

07

04 2021

Rząd przedłuża obostrzenia


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMRząd przedłuża obostrzenia - Grodzisk News


Przynajmniej do 18 kwietnia rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że przedłużenie ma dać czas na ocenę czy trzecia fala opada, czy jednak przybiera na sile.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie – powiedział na otwarcie konferencji szef resortu zdrowia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia – dodał.

Tym samym dłużej zamknięte będą detaliczne sklepy i markety budowlane oraz meblowe o powierzchni powyżej 2000 mkw. W obiektach handlowych będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 20 mkw.; takie samo ograniczenie dotyczyć ma kościołów.

Do 18 kwietnia zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne, tak samo jak obiekty sportowe, w tym korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe. Przedszkola i żłobki będą dalej dostępne, ale dla dzieci medyków oraz przedstawicieli innych służb zwalczających epidemię.

W placówkach handlowych powyżej 100 mkw, może przebywać 1 osoba na 20 mkw.

Rząd przedłuża obostrzenia - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.