06 06 2019

Ruszyły przygotowania do rozbudowy szkoły na Bartniaka

06.06.2019, godz.: 14:29
Ruszyły przygotowania do rozbudowy szkoły na Bartniaka
fot. GrodziskNews

Burmistrz Grzegorz Benedykciński w niedawnej rozmowie z nami – tutaj zapowiedział, iż budynek szkoły podstawowej przy ul. Bartniaka zostania rozbudowany w 2020 roku. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie opracowanie projektu inwestycji, a magistrat właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tej dokumentacji.

Istniejący budynek jest wykonany w technologii tradycyjnej (fundamenty betonowe, ściany murowane, stropy gęstożebrowe, schody żelbetowe, stropodach niewentylowany), w większości parterowy, częściowo 1 piętrowy, niepodpiwniczony, w całości wykorzystywany na potrzeby szkoły podstawowej, o powierzchni całkowitej 1 645 metrów kwadratowych. Obiekt ma już swoje lata i z jednej strony wymaga odświeżenia, a z drugiej rozbudowa jest konieczna, aby pomieścić wszystkich uczniów, których liczba z roku na rok wzrasta. A ze względu na reformę oświatową dzieje się to gwałtownie.

Firma projektowa, która zostanie wyłoniona w przetargu będzie się kierować 14 głównymi wytycznymi. Jest to przede wszystkim rozbudowa szkoły o co najmniej cztery sale lekcyjne, a także dostosowanie istniejącego budynku do obowiązujących przepisów prawa budowlanego, warunków technicznych i do wymagań osób niepełnosprawnych. Projekt musi również uwzględniać etapowanie prac budowlanych w taki sposób, aby umożliwiały prowadzenie zajęć w roku szkolnym. Rozbudowa ma też obejmować powiększenie wymiarów sali gimnastycznej, przynajmniej do wielkości 12 na 24 metry.

Kolejnymi punktami ujętymi w specyfikacji przetargowej jest zaprojektowanie wind oraz nowych klatek schodowych, bowiem obecne nie spełniają wymogów technicznych. Kompleksowo przebudowane zostaną istniejące, sale lekcyjne, biblioteka i pomieszczenia administracyjne, przewidziane będą także remonty toalet i pomieszczeń gospodarczych. Powiększone zostaną stołówka i zaplecze kuchenne oraz szatnie. Projekt ma ponadto uwzględniać remont instalacji wewnętrznych, a także propozycję aranżacji pomieszczeń.

Na zewnątrz z kolei projektant przygotuje rozwiązania dotyczące zagospodarowania terenów wypoczynkowych, rekreacyjnych (plac zabaw) i sportowych, komunikacji (chodniki, ciągi pieszo-jezdne, parking na działkach nr 65 i 66), małej architektury, obiektów gospodarczych i zieleni.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata