reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

11 2021

Ruszyły ćwiczenia PATROL-21. Jutro działania w Kaniach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od 15 listopada w naszym województwie prowadzone są ćwiczenia Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania pod kryptonimem PATROL-21. Jutro jeden z epizodów odbędzie się w Kaniach, stąd też może być widoczny wzmożony ruch służb w tej miejscowości.


Ćwiczenia zaplanowane są na dni 15–18 listopada. – Ich głównym celem jest doskonalenie procedur dotyczących uruchamiania poszczególnych systemów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania poprzez wykorzystanie opracowanych scenariuszy zdarzeń wprowadzających sytuację kryzysową, wypracowanie odpowiednich ocen oraz analiz eksperckich jak również zaleceń co do dalszego postępowania, poprzez sprawdzenie procedur czy sposobu koordynacji działań prowadzonych przez poszczególne służby oraz instytucje. Sprawdzenie funkcjonowania Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania jest przedsięwzięciem cyklicznym, które wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas tych ćwiczeń będą trenowane działania, które byłyby podejmowane w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniami chemicznymi, biologicznymi czy też promieniotwórczymi. Co ciekawe, w najbliższą środę 17 listopada w Kaniach będzie miał miejsce jeden z epizodów PATROL-21. Dlatego też samorząd informuje mieszkańców o możliwym wzmożonym ruchu służb w tym rejonie. – Ponadto zostanie uruchomiony System Alarmowania i Ostrzegania Ludności. Epizod praktyczny przewiduje działania na terenie jednego z przedsiębiorstw. Scenariusz zakłada sprawdzenie działania służb w przypadku zagrożenia skażenia chemicznego – informuje wojewódzki samorząd.

W ćwiczenia PATROL-21 zaangażowane będą takie służby jak m.in. straż pożarna, policja, ratownictwo medyczne, Centralny Ośrodek Analizy Skażeń, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, a także pruszkowskie starostwo i brwinowski magistrat.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.