reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

11 2021

Ruszyły ćwiczenia PATROL-21. Jutro działania w Kaniach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od 15 listopada w naszym województwie prowadzone są ćwiczenia Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania pod kryptonimem PATROL-21. Jutro jeden z epizodów odbędzie się w Kaniach, stąd też może być widoczny wzmożony ruch służb w tej miejscowości.


Ćwiczenia zaplanowane są na dni 15–18 listopada. – Ich głównym celem jest doskonalenie procedur dotyczących uruchamiania poszczególnych systemów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania poprzez wykorzystanie opracowanych scenariuszy zdarzeń wprowadzających sytuację kryzysową, wypracowanie odpowiednich ocen oraz analiz eksperckich jak również zaleceń co do dalszego postępowania, poprzez sprawdzenie procedur czy sposobu koordynacji działań prowadzonych przez poszczególne służby oraz instytucje. Sprawdzenie funkcjonowania Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania jest przedsięwzięciem cyklicznym, które wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas tych ćwiczeń będą trenowane działania, które byłyby podejmowane w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniami chemicznymi, biologicznymi czy też promieniotwórczymi. Co ciekawe, w najbliższą środę 17 listopada w Kaniach będzie miał miejsce jeden z epizodów PATROL-21. Dlatego też samorząd informuje mieszkańców o możliwym wzmożonym ruchu służb w tym rejonie. – Ponadto zostanie uruchomiony System Alarmowania i Ostrzegania Ludności. Epizod praktyczny przewiduje działania na terenie jednego z przedsiębiorstw. Scenariusz zakłada sprawdzenie działania służb w przypadku zagrożenia skażenia chemicznego – informuje wojewódzki samorząd.

W ćwiczenia PATROL-21 zaangażowane będą takie służby jak m.in. straż pożarna, policja, ratownictwo medyczne, Centralny Ośrodek Analizy Skażeń, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, a także pruszkowskie starostwo i brwinowski magistrat.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.