reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

25

10 2020

Ruszyła przebudowa ul. Wróblej


Grodzisk News


Ruszyła przebudowa ul. Wróblej - Grodzisk News


W Podkowie Leśnej ruszyła przebudowa ul. Wróblej. Inwestycja obejmie fragment od ul. Jaskółczej do Sokolej.


reklama Grodzisk mazowiecki

O modernizację ulicy Wróblej mieszkańcy apelują od dawna. Zresztą od kilku lat ta inwestycja jest w przygotowaniu. Projekt zlecono w 2016 r., konsultacje z mieszkańcami odbyły się w kolejnym roku. Zaprojektowanie przebudowy było dość problematyczne nie tylko ze względu na dość wąski pas jezdni, ale także z powodu dużego spadku terenu, przez co zalewało posesje po zachodniej stronie. Dodatkowo, w związku z tym, że w osi drogi rosły trzy lipy projektant zaproponował zwężenie pasa drogi do trzech metrów. Takiej koncepcji nie zaakceptowało grodziskie starostwo. W końcu jednak w czerwcu 2018 r. po wielomiesięcznych uzgodnieniach projekt uzyskał uzgodnienie z koniecznością wycinki drzew oraz planem nasadzeń zamiennych wskazanym przez konserwatora. Drzewa wycięto w ubiegłym roku. ? Wykonanie projektu wraz z uzgodnieniami, w tym pozwoleniem wodno-prawnym trwało ok. dwóch lat, ze względu na zastałe trudności, wcześniej wybudowaną infrastrukturę (kolizję z siecią energetyczną, teletechniczną i gazową) ? poinformował na swoim blogu burmistrz miasta ogrodu Artur Tusiński. Dodał, że mimo starań nie było żadnej możliwości przebudowania drogi w istniejącym stanie prawnym z zachowaniem rosnących w drodze drzew. ?  Jedynie można było odstąpić od projektowania i budowy drogi, pozostawiając mieszkańców tonących w błocie wraz z zalewaniem posesji ? podkreślił włodarz.

Fot. arturtusinski-podkowa.pl
Jednak formalności już za nami i właśnie ruszyła przebudowa. Inwestycja przewiduje ułożenie nawierzchni asfaltowej jezdni, a u zbiegu z ulicami Szczyglą i Sokolą, powstaną wyniesione skrzyżowania. Z kolei po zachodniej stronie zostanie zbudowany chodnik, który został przeniesiony z uwagi na konieczność zabezpieczenia zalewanych posesji przed wodami opadowymi.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.