reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

01 2023

Ruszyła przebudowa ul. Gołębiej. Zmiana organizacji ruchu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Miasta Podkowa LeśnaRuszyła przebudowa ul. Gołębiej. Zmiana organizacji ruchu - Grodzisk News


Kilka dni temu informowaliśmy o dużych utrudnieniach w ruchu, jakie spowoduje przebudowa ul. Gołębiej w Podkowie Leśnej. Teraz inwestycja staje się faktem, bowiem wykonawca – warszawska firma MKL-BUD – rozpoczął zasadniczą część prac.


Przebudowa Gołębiej obejmuje 600-metrowy fragment ulicy (od drogi wojewódzkiej 719 do ul. Bażantów). W zakres prac wchodzi m.in. rozbiórka i ułożenie nowych elementów drogi (nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, chodnika z kostki betonowej, krawężników wraz z podbudową), ogrodzeń i przepustów, wycinka drzew i krzewów, wykonanie koryt, wykonanie rowków pod krawężniki i obrzeża, wykonanie odwodnienia ulicy wraz z urządzeniami rozsączającymi, remont zjazdów, zagospodarowanie poboczy. Skrzyżowania z drogami poprzecznymi mają być wyniesione.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wykonawca ma na realizację zadania 240 dni.

– Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy ulicy Gołębiej na odcinku od DW 719 do skrzyżowania ulicy Zachodniej z ulicą Bażantów (włącznie). Wykonawca robót - firma MKL-BUD Sp. z o.o. - na chwilę obecną przeprowadza pomiary geodezyjne, zabezpiecza drzewa oraz punktowo zdejmuje nawierzchnię drogi. Według harmonogramu - pełna rozbiórka nawierzchni nastąpi w marcu – poinformował podkowiański magistrat.

Z robotami wiązać się będzie zamknięcie tego odcinka drogi, o którym pisaliśmy tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.