reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

04 2022

Ruszyła jedna z największych inwestycji drogowych w gminie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.pl1 - Grodzisk News


Pod koniec marca rozpoczęły się prace związane z modernizacją ul. Słonecznej w miejscowości Krosna-Wieś w gminie Brwinów. Inwestycja będzie kosztowała ponad 4,5 mln zł.


Jest to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, bowiem droga o długości trzech kilometrów przebiegająca przez kilka miejscowości (Moszna-Parcela, Moszna-Wieś oraz Krosna-Wieś) jest w złym stanie. Ale już tylko cześciowo. Najpierw, kilka lat temu przygotowano dokumentację, która uwzględniała inwestycję podzieloną na trzy etapy, a następnie – w 2020 r. – wykonała pierwszy etap prac na odcinku o długości ponad 1,1 km, od ul. Rozwoju w miejscowości Moszna do ul Nadrzecznej. Ta część pochłonęła 3 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na rozpoczęcie kolejnego etapu prac trzeba było czekać aż do teraz. Gmina Brwinów w ramach Polskiego Ładu otrzymała dotację na to zadanie i mogła ruszyć z realizacją modernizacji odcinka biegnącego do skrzyżowania z ul. Józefowską. Umowa z wykonawcą została podpisana na początku marca, a prace ruszyły pod koniec ubiegłego miesiąca. – Widać już prace związane z przygotowaniem podłoża i wykonaniem podbudowy, a w terenie zabudowanym, gdzie docelowo pojawi się chodnik, zostały ustawione krawężniki. Prowadzone roboty utrudnią kierowcom poruszanie się w tym rejonie, ale wykonawca uzgadnia na bieżąco z użytkownikami okolicznych posesji kwestie dojazdu do budynków i pól – poinformował brwinowski magistrat.

Wykonawca powinien zrealizować inwestycję w ciągu pięciu miesięcy.

Ruszyła jedna z największych inwestycji drogowych w gminie - Grodzisk News
Ruszyła jedna z największych inwestycji drogowych w gminie - Grodzisk News
Ruszyła jedna z największych inwestycji drogowych w gminie - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.