22 05 2020

Ruszyła budowa PSZOK-u w Milanówku [FOTO]

22.05.2020, godz.: 18:40
Ruszyła budowa PSZOK-u w Milanówku [FOTO]
fot. Facebook/Burmistrz Piotr Remiszewski

Po długim oczekiwaniu Milanówek wyłonił wreszcie firmę, która wybuduje przy ul. Turczynek punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zadanie kosztem ponad 1,35 mln zł powierzono firmie Usługi Ogólnobudowlane Jerzy Cichocki z Warszawy.

Przedłużająca się procedura wykonawcy wynikała m.in. z konieczności przesunięcia dodatkowych środków w budżecie na tę inwestycję. Teraz już prace ruszyły, co widać na zdjęciach zamieszczonych na Facebooku przez burmistrza Piotra Remiszewskiego.

Wykonawca ma za zadanie budowę obiektu przy ul. Turczynek. Ma się on składać z kontenera socjalno-biurowego dla pracownika obsługującego PSZOK; magazynu kontenerowego na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz na odpady niebezpieczne przeznaczonego do gromadzenia odpadów. Ponadto inwestycja zakłada budowę wiaty przeznaczonej do zbierania odpadów tj. odpadów wielkogabarytowych, szkła budowlanego, tworzywa sztucznego i opakowań, odpadów zielonych, papieru i tektury, odpadów metalowych.

Wykonawca wraz ze swoimi podwykonawcami doprowadzi również instalację energetyczną zasilającą najazdową wagę samochodową o nośności do 10 ton.

Teren zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, przyłącze wodociągowe, będzie w pełni oświetlony. Nie zabraknie również nasadzeń zieleni.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata