01 10 2020

Ruszył remont Willi Waleria

01.10.2020, godz.: 07:24
Ruszył remont Willi Waleria
Fot. Facebook/Piotr Remiszewski - Burmistrz Miasta Milanówka

Robotnicy już działają w Willi Waleria. Ruszył pierwszy etap wyczekiwanego remontu zabytkowego obiektu.

Waleria długo czekała na remont i wreszcie się doczekała. Milanówek w sierpniu wybrał wykonawcę przetargu na „remont, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku mieszkalnego jednorodzinnego – wilii Walerii na budynek użyteczności publicznej o funkcji kulturalno-wystawienniczej”. Inwestycja obejmuje pierwszy etap większego zadania. W ramach tego etapu firma, która wygrała przetarg będzie miała do wykonania prace dotyczące przewodów kominowych, więźby dachowej oraz pokrycia dachu wraz z orynnowaniem.

Prace już ruszyły o czym poinformował burmistrz miasta ogrodu. – Szanowni Państwo, trwa remont, na który nasze miasto czekało naprawdę bardzo długo! Chodzi o remont naszej perełki – Willi Waleria. Stał się on możliwy dzięki dofinansowaniu (400 tys. zł) zdobytemu ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków. Jest to pierwsze w historii naszego miasta dofinansowanie otrzymane na rzecz zabytku! Obecnie trwa odrestaurowywanie kominów, a wkrótce rozpocznie się wymiana pokrycia dachowego. O postępie prac będę informował Państwa na bieżąco! – napisał na oficjalnym profilu na Facebooku burmistrz Piotr Remiszewski.

Wszystkie prace w ramach pierwszego etapu powinny zostać wykonane do końca października tego roku.

Milanówek miał przeznaczyć na ten cel 378 tys. zł. Do magistratu wpłynęły dwie propozycje z czego tańsza opiewała na 625 tys. zł i to na nią zdecydowali się urzędnicy. Przypomnijmy, że miasto ogród otrzyma 400 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ratowanie willi Waleria.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Ruszył remont Willi Waleria”

  1. JSC pisze:

    (…)Jest to pierwsze w historii naszego miasta dofinansowanie otrzymane na rzecz zabytku!(…)
    Przecież takie miasta jak Milanówek i regiony jak Śląsk powinne być objęte dedykowanymi funduszami konserwatorskimi!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.