reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

03 2023

Ruszają prace na ul. Sienkiewicza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ruszają prace na ul. Sienkiewicza - Grodzisk News


Od poniedziałku ruszają roboty budowlane na ul. Sienkiewicza w Brwinowie. Oznacza to utrudnienia dla kierowców.


Jak poinformował Urząd Gminy Brwinów, od 13 marca droga będzie zamknięta na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Biskupickiej. W ramach zadania firma realizująca zadanie m.in. ułoży nową nawierzchnię jezdni, wybuduje cztery wyniesione skrzyżowania, a także chodniki i zjazdy do posesji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przebudowa ul. Sienkiewicza (oraz ul. Żwirki i Wigury na brakującym odcinku) podwyższy komfort przejazdu i znacząco wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Ulice te stanowią istotny element połączeń drogowych w mieście, łączą dwie drogi powiatowe ul. Powstańców Warszawy z ul. Piłsudskiego, a także krzyżują się z drogą wojewódzką – mówią urzędnicy z brwinowskiego magistratu.

Przypomnijmy, że w ramach tego samego zadania prowadzona jest obecnie rozbudowa ul. Lilpopa na odcinku o długość 530 metrów (od ul. Wilsona do ul. Borkowej). Tam również będzie nowa nawierzchnia, wyniesione skrzyżowania i chodnik. Ponadto pojawi się ścieżka pieszo-rowerowa oraz oświetlenie uliczne. W rejonie przedszkola oraz parku Niepodległości powstaną miejsce postojowe.

Koszt przebudowy ulic Sienkiewicza, Żwirki i Wigury oraz Lilpopa to blisko 8,4 mln zł. Gmina Brwinów otrzymała na ten cel 5 mln zł dotacji z funduszu Polski Ład.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.