TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

05 2022

Ruszają konsultacje społeczne Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1 - Grodzisk News


Zaczynają się konsultacje społeczne nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. SUMP – Sustainable Urban Mobility Plan) dla metropolii warszawskiej. Zostaną zorganizowane trzy etapy konsultacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 maja (czwartek). Konsultacje rzecz jasna dotyczą także gmin z naszego regionu.


SUMP to dokument strategiczny. Ma pomóc w planowaniu transportu i mobilności. Niezwykle istotna w tworzeniu SUMP jest partycypacja społeczna. To mieszkanki i mieszkańcy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły wiedzą czego potrzeba, by przemieszczanie się po metropolii warszawskiej było łatwiejsze. W 2021 roku w ramach projektu pilotażowego poświęconego przygotowaniu i wdrożeniu planu odbyło się dziewięć spotkań i warsztatów z jednostkami samorządu terytorialnego. Na początku 2022 roku ankieterzy odwiedzili blisko osiem tysięcy gospodarstw domowych na terenie całej metropolii warszawskiej. Pytali mieszkańców m.in. o ich aktualne problemy związane z przemieszczaniem się po najbliższej okolicy oraz podróżami do innych miejscowości.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W czwartek 12 maja rozpoczynają się konsultacje społeczne spotkaniem online, otwartym dla każdego. Organizatorzy opowiedzą, jak wygląda proces tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej krok po kroku. Początek o godz. 17.30. W spotkaniu można uczestniczyć za pośrednictwem YouTube (link do kanału SUMP metropolii warszawskiej: https://tiny.pl/9s5tq) lub platformy ZOOM (link do spotkania: https://tiny.pl/92q18, hasło: mobilnosc). Do 4 czerwca będzie można zgłosić swoje uwagi wypełniając internetowy formularz (dostępny od 12 maja). W imieniu Urzędu m.st. Warszawy i Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa” zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dot. Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla metropolii warszawskiej. Dzięki opracowaniu planu łatwiej zaplanujemy przyjazny dla mieszkańców, zrównoważony i zintegrowany rozwój wszystkich środków transportu oraz zadbamy o większą wygodę i bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu! – mówią organizatorzy konsultacji.

Udział mieszkańców metropolii warszawskiej w przygotowaniu dokumentu jest podstawowym jego założeniem. SUMP będzie konsultowany z mieszkańcami na trzech etapach. Obecnie rozpoczynamy I etap konsultacji z interesariuszami, który ma na celu zebranie propozycji działań związanych z poprawą mobilności miejskiej.

Spotkania konsultacyjne dla mieszkańców z powiatów warszawskiego zachodniego, pruszkowskiego i grodziskiego odbędą się w następujących terminach:

– 20.05.2022 r. (piątek) g. 10:00
– 20.05.2022 r. (piątek) g. 17:30
w sali widowiskowej Domu Kultury Uśmiech w Ożarowie Mazowieckiego, ul. Poznańska 165.

– Prosimy o wybranie jednego z powyższych terminów, a następnie rejestrację poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://tiny.pl/98pwh – zachęcają organizatorzy.

Prace nad SUMP potrwają do połowy 2023 roku.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.