TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

05 2022

Ruszają konsultacje rynkowe ws. budowy kolejowych linii CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plRuszają konsultacje rynkowe ws. budowy kolejowych linii CPK - Grodzisk News


Aż 12 nowych linii kolejowych zamierza wybudować spółka Centralny Port Komunikacyjny do 2034 r. Spółka rozpoczęła wstępne konsultacje rynkowe, które mają być przygotowaniem do przetargu.


Do owych konsultacji mogą stanąć aż 33 podmioty z branży budowlanej, które zostaną podzielone na wykonawców generalnych i wykonawców poszczególnych branż. Dlatego też udział w nich mogą wziąć zarówno największe firmy budowlane w Polsce, a także mniejsze lokalne firmy specjalizujące się w danej branży (np. zajmujące się urządzeniami sterowania ruchem kolejowym, pracami przygotowawczymi, sieciami trakcyjnymi).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A co mają na celu te konsultacje? – Celem ogłoszonych przez spółkę CPK konsultacji jest dialog z rynkiem w sprawie m.in. założeń planowanego postępowania przetargowego na roboty budowlane, warunków i kryteriów oceny ofert, zapisów umownych umożliwiających realizację zamówienia, rozkładu ryzyka między zamawiającego a wykonawców, pakietowania czy zakresu zamówień – poinformowała spółka CPK.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 r. został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie kolejowych linii o wartości około 7 mld zł, a w styczniu 2022 r. ruszył przetarg na inżyniera kontraktu (wartość kontraktu to około 2,5 mld zł), czyli podmiotu, który w imieniu spółki CPK będzie nadzorował poszczególne etapy inwestycji w programie kolejowym.

Ruszają konsultacje rynkowe ws. budowy kolejowych linii CPK - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.