TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

05 2022

Ruszają konsultacje rynkowe ws. budowy kolejowych linii CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plRuszają konsultacje rynkowe ws. budowy kolejowych linii CPK - Grodzisk News


Aż 12 nowych linii kolejowych zamierza wybudować spółka Centralny Port Komunikacyjny do 2034 r. Spółka rozpoczęła wstępne konsultacje rynkowe, które mają być przygotowaniem do przetargu.


Do owych konsultacji mogą stanąć aż 33 podmioty z branży budowlanej, które zostaną podzielone na wykonawców generalnych i wykonawców poszczególnych branż. Dlatego też udział w nich mogą wziąć zarówno największe firmy budowlane w Polsce, a także mniejsze lokalne firmy specjalizujące się w danej branży (np. zajmujące się urządzeniami sterowania ruchem kolejowym, pracami przygotowawczymi, sieciami trakcyjnymi).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A co mają na celu te konsultacje? – Celem ogłoszonych przez spółkę CPK konsultacji jest dialog z rynkiem w sprawie m.in. założeń planowanego postępowania przetargowego na roboty budowlane, warunków i kryteriów oceny ofert, zapisów umownych umożliwiających realizację zamówienia, rozkładu ryzyka między zamawiającego a wykonawców, pakietowania czy zakresu zamówień – poinformowała spółka CPK.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 r. został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie kolejowych linii o wartości około 7 mld zł, a w styczniu 2022 r. ruszył przetarg na inżyniera kontraktu (wartość kontraktu to około 2,5 mld zł), czyli podmiotu, który w imieniu spółki CPK będzie nadzorował poszczególne etapy inwestycji w programie kolejowym.

Ruszają konsultacje rynkowe ws. budowy kolejowych linii CPK - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.