reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

11 2018

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Włącz się do akcji!


Grodzisk News


Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Włącz się do akcji! - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Z organizowanej od ponad 20 lat przez Banki Żywności pomocy korzystają przede wszystkim niedożywione dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku i bezdomni. Tegoroczna zbiórka będzie prowadzona w ponad 100 mazowieckich sklepach. Zaangażowało się w nią kilka tysięcy wolontariuszy Banków Żywności, którzy będą zbierać żywność dla osób ubogich.

Jak można pomóc? Wystarczy zrobić zakupy w jednym z biorących udział w akcji sklepów i wrzucić produkty do specjalnie przygotowanych w tym celu koszy. Wśród preferowanych produktów są takie, które mają długi okres przydatności do spożycia, czyli: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąka i bakalie.

W zeszłym roku Banki Żywności zebrały 776 ton jedzenia, z których możliwe było przygotowanie ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków dla osób potrzebujących.

Oprócz żywności zbiórkowej Banki Żywności, jak co roku, będą uzupełniać paczki świąteczne o inne produkty, m.in. z krótkimi terminami przydatności jak warzywa, owoce czy nabiał, pozyskane w ramach swojej codziennej działalności od producentów i ze sklepów.

Lista sklepów, w których prowadzona będzie zbiórka wkrótce znajduje się na stronach internetowych akcji ? TUTAJ oraz TUTAJ.

Jeśli nie możesz w tym terminie podarować żywności, a chciałbyś pomóc, to od 30 listopada aktywny będzie link do wpłat: https://www.godneswieta.bzsos.pl


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.