23 05 2020

Rusza rekrutacja do milanowskiego żłobka

23.05.2020, godz.: 08:10
Rusza rekrutacja do milanowskiego żłobka
Fot. Facebook Burmistrza Piotra Remiszewskiego

Od wtorku rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie dzieci do Żłobka Publicznego w Milanówku. Dokumenty będą przyjmowane przez dwa tygodnie.

Żłobek przy ul. Warszawskiej został utworzony między innymi dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Maluch +”, z którego samorząd otrzymał prawie półtora miliona złotych. Całkowita kwota inwestycji to z kolei ponad 1,8 mln zł. W ramach przedsięwzięcia nastąpiła readaptacja budynku przy ul. Warszawskiej 18 na potrzeby żłobka.

Rusza rekrutacja do tej placówki. Wnioski o przyjęcie dziecka będzie można składać już od najbliższego wtorku (26 maja) od godz. 8.00. Dokumenty będą przyjmowane do 8 czerwca do godz. 16.00. W dniach 9 – 12 czerwca wnioski będą weryfikowane przez komisję rekrutacyjną, a 15 czerwca o godz. 12.00 zostanie wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do żłobka. Do 19 czerwca do godz. 16.00 rodzice będą mieli czas, aby złożyć potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki. W samo południe 22 czerwca wywieszona zostanie lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Od tego momentu rodzice będą mieli 7 dni na wystąpienie z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. Następnie w ciągu 7 dni od przyjęcia uzasadnienia rodzic może złożyć odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Regulamin rekrutacji oraz formularze są dostępne tutaj.

Żłobek może przyjąć maksymalnie 52 dzieci w trzech grupach wiekowych: 1-2 lata, 2-3 lata oraz dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy. W żłobku przewidziano cztery sale dla dzieci, w których może przebywać od 10 do 16 podopiecznych.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata