reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

11 2020

Rusza przebudowa ul. Sójki


Grodzisk News


foto: Facebook/Gmina Żabia WolaRusza przebudowa ul. Sójki - Grodzisk News


Kilka dni temu wykonawca przejął teren przebudowy ul. Sójki w Zarębach. Roboty ruszą we wtorek.


Ul. Sójki to droga łącząca trasę powiatową 2855W z gminną ul. Krzyżówki w Zarębach. Przed kilkunastoma miesiącami w ramach owego pierwszego etapu drogowcy wykonali   jezdnię z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa, wyprofilowali pobocza z kruszywa oraz położyli nową nawierzchnię dla 10 zjazdów. Drogę zarazem poszerzono do czterech metrów.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Teraz czas na drugi etap. Inwestycja obejmie odcinek o długości blisko 300 metrów (od połączenia ul. Sójki z ul. Świstunki do połączenia ul. Sójki z ul. Krzyżówki). Zostanie tam ułożona jezdnia z masy bitumicznej o szerokości 4 metrów, a także tłuczniowe pobocza. W pierwszej kolejności wykonawca zabierze się za prace geodezyjne.

Kiedy ruszą prace? Jak poinformowała gmina Żabia Wola na oficjalnym profilu na Facebooku, rozpoczęcie prac planowane jest na 24 listopada.

Jednak to nie koniec inwestycji w tym rejonie. – Uprzejmie informujemy, że Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim opracowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy pobliskiej drogi powiatowej ul. Słowika. Przebudowa ul. Słowika obejmować będzie m.in. ułożenie warstwy wierzchniej z masy bitumicznej – poinformowali urzędnicy.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.