29 09 2020

Rusza gminna akcja szczepień psów przeciwko wściekliźnie

29.09.2020, godz.: 19:35
Rusza gminna akcja szczepień psów przeciwko wściekliźnie
fot. Pixabay

Od 1 października wystartuje akcja bezpłatnych szczepień psów przeciwko wściekliźnie w Grodzisku, od początku listopada natomiast ruszy w innych miejscowościach gminy.

Usługa szczepienia psów będzie wykonywana w gabinecie weterynaryjnym zlokalizowanym w Grodzisku w ustalonych godzinach jego pracy bądź w wyznaczonych punktach szczepień, przy zachowaniu minimalnego czasu trwania szczepień: dwie godziny w dni powszednie od 8.00 do 20.00, w sobotę od 8.00 do 17.00.

Wiemy, które przychodnie wybrał urząd, choć wybór nie był specjalnie trudny, gdyż dla obu tur szczepień wybrano oferty tego samego konsorcjum sześciu lecznic. Oferty te były zarazem jedynymi, jakie wpłynęły. Można je sprawdzić tutaj.

Grodzisk zaszczepi przynajmniej 1500 psów w mieście.

W przypadku szczepień wiejskich akcja dotyczyć będzie w zasadzie wszystkich wsi w grodziskiej gminie. Będą to: 2. Adamowizna, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Czarny Las, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Mościska, Janinów, Kady, Kałęczyn, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozerki, Kozery, Kozery Nowe, Kraśnicza Wola, Książenice, Makówka, Marynin, Natolin, Odrano Wola, Opypy, Radonie, Szczęsne, Tłuste, Urszulin, Wężyk, Władków, Wólka Grodziska, Zabłotnia, Żuków-Adamów, Zapole. Przewidziano łącznie 2,5 tysiąca szczepionek.

Miejsca i terminy szczepień mieszkańcy ustalą na bieżąco z sołtysami. Wiadomo natomiast, że akcja potrwa od 2 do 30 listopada.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.