TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2022

Rusza akcja „Bezpieczny weekend”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaRusza akcja „Bezpieczny weekend” - Grodzisk News


Grodziska policja dziś rozpoczęła akcję „Bezpieczny weekend”, na którą będą się składać kompleksowe działania funkcjonariuszy. Potrwa ona do 3 maja.


Dodatkowe patrole, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, fotoradary i ręczne mierniki prędkości pojawią się licznie na drogach powiatu. Policjanci kontrolować będą główne ciągi komunikacyjne, ale nie tylko. Funkcjonariusze będą przede wszystkim sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość przejazdu. Zwrócą uwagę również na to czy podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze apelują o ostrożność. – Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to także odpowiedni styl jazdy, to dalece rozwinięte umiejętności przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze, ale najważniejszym czynnikiem jest kierujący. Ten powinien być przede wszystkim trzeźwy. Siadając za kierownicę pamiętajmy o bezpieczeństwie tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie wyjechać na długi weekend i wrócić do domu – podkreślają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wielu mieszkańców w długi majowy weekend wyjeżdża na wypoczynek. W takim przypadku policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie swojej posesji. Wyjeżdżając nie pozostawiajmy śladów, które mogłyby wskazywać o nieobecności domowników (pełna skrzynka pocztowa, zasłonięte okna w ciągu dnia itd.). Ponadto policjanci prewencji, a szczególnie dzielnicowi, zwrócą uwagę na pozostawione na czas wyjazdów mieszkania, domy i posesje.

Długi majowy weekend to też czas wolny od szkolnych zajęć. – Doświadczenia ubiegłych lat wskazują, że niesie on ze sobą wiele zagrożeń dla dzieci i młodzieży. W tym czasie policjanci odnotowują często incydenty związane z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu, czy zażywaniem narkotyków przez osoby nieletnie. Brak reakcji osób dorosłych na te zachowania powoduje, że młodzi ludzie odbierają to jako przyzwolenie na łamanie prawa i robią to coraz odważniej i częściej – podkreślają policjanci. Dlatego funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów nieletnich o zapewnienie im bezpieczeństwa, poprzez m.in. nauczenie ich skutecznego odmawiania i rozpoznawania zagrożeń.

W długi weekend wielu mieszkańców wybierze się także na zakupy, co może być doskonałą okazją dla kieszonkowców. – Wykorzystują tłok, bądź też sami go umiejętnie tworzą. Korzystają z naszego pośpiechu i rozkojarzenia. Spośród otaczających osób wybierają swoją ofiarę. Obserwują ją przez pewien czas i patrzą, gdzie chowa pieniądze. Podchodzą blisko, przypadkowo dotykają. Poważną przeszkodą dla złodzieja będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni ubrania. Portfel, telefon komórkowy powinien być w zawsze zamkniętej torebce, noszonej przed sobą – przestrzegają policjanci.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.