TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

11

06 2021

Rozporządzenie obszarowe CPK coraz bliżej


Grodzisk News


foto: PixabayRozporządzenie obszarowe CPK coraz bliżej - Grodzisk News


Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK poinformował, że tzw. rozporządzenie obszarowe, który określi maksymalny teren, na którym powstanie inwestycja powinno niebawem zostać zatwierdzone przez rząd.


Rozporządzenie obszarowe to dokument, który wskazuje maksymalny obszar, który obejmie Port Solidarność wraz z węzłem kolejowo-drogowym. Dokument ten ma sprawić nie tylko szybsze przygotowanie inwestycji, ale sprawić, że proces ten będzie bardziej transparentny dla mieszkańców.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Horała podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury podkreślił, że rozporządzenie przeszło już wszystkie etapy rządowego procesu legislacyjnego i już czeka na zatwierdzenie przez Radę Ministrów. Dodał, że wydarzy się to na jednym z najbliższych posiedzeń.

Z kolei Mikołaj Wild, prezes CPK podkreślił, że projekt rozporządzenia obszarowego uzyskał pozytywną opinię Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. – Jest to istotne, ponieważ dochodziło do nieporozumień na linii rząd – samorząd. Cieszymy się więc, że wszystkie niejasności zostały ustalone – podkreślił prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny.

Według przedstawicieli tej spółki rozporządzenie to odpowiada na wątpliwości dotyczące inwestycji zgłaszane przez mieszkańców i przekazywanych przez samorządy. Dzięki temu dokumentowi możliwe będzie wcześniejsze wskazanie dokładnej lokalizacji lotniska i węzła kolejowego. Według Marcina Horały mieszkańcy dowiedzą się o tym w chwili wydania przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.