TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

02 2021

Rozporządzenie o inwestycjach towarzyszących CPK już działa


Grodzisk News


foto: cpk.plRozporządzenie o inwestycjach towarzyszących CPK już działa - Grodzisk News


Od czwartku obowiązuje rządowe rozporządzenie dotyczące wykazu inwestycji towarzyszących budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dokument wskazuje konkretnie, jakie inwestycje mogą powstać w ramach CPK, prócz lotniska.


W rozporządzeniu uwzględniono przede wszystkim linie kolejowe, m.in. "szprychy" do Gdańska i Słupska, Katowic i Jastrzębia Zdroju, Krakowa, Poznania i Kutna, Wrocławia i Wałbrzycha, Częstochowy i Opola czy Radomia i Rzeszowa. Inwestycje obejmą m.in. także linie Warszawa - Olsztyn, Warszawa - Suwałki, Warszawa - Terespol, Warszawa - Lublin, Katowice - Zakopane czy Stalowa Wola - Białystok.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Łącznie ma to być 1800 km nowych linii, podróż którymi pozwoli przebyć drogę do CPK i Warszawy z każdej polskiej aglomeracji maksymalnie w dwie i pół godziny.

Wśród inwestycji towarzyszących jest także rozbudowa autostrady A2 na odcinku Łódź-Warszawa o dodatkowy pas ruchu w każdym kierunku oraz budowę Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (drogi A50 i S50), a także trasy ekspresowej S10 na odcinku Toruń - Płock - Naruszewo (węzeł z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej). Łącznie powstanie ok. 400 km nowych dróg ekspresowych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.