21 03 2015

Różnorodny repertuar kina na najbliższe dni

21.03.2015, godz.: 11:25
Różnorodny repertuar kina na najbliższe dni
fot. Filmweb

Jak co tydzień przedstawiamy kinowy rozkład jazdy w grodziskim Centrum Kultury. Na dużym ekranie zagoszczą m.in. premiera ogólnopolska oraz nominowany do tegorocznych Oscarów film z Marion Cotillard w roli głównej. W poniedziałek (23 marca) kino będzie nieczynne.

PROJEKCJE CODZIENNE (DO 26 MARCA, z wyjątkiem 23 MARCA)
„Zbuntowana” – premiera ogólnopolska
Obraz w reżyserii Roberta Schwentkego łączący cechy gatunkowe filmu akcji, science fiction i romansu. A to wszystko okraszone bardzo dobrymi zdjęciami i efektami specjalnymi. Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej. Seanse w technologii 3D i 2D.
Występują: Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz.

SOBOTA–NIEDZIELA 21–22 MARCA, WTOREK–ŚRODA 24–25 MARCA
„Bóg nie umarł”– polski dubbing
Poruszający dramat w reżyserii Harolda Cronka, który zadaje pytania o istotę wiary. Robi to w sposób kategoryczny – by nie powiedzieć drastyczny – za pośrednictwem profesora filozofii Radissona (Kevin Sorbo). Wykładowca rozpoczyna zajęcia ze świeżo upieczonymi studentami od postawienia im ultimatum: muszą na piśmie zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać „God Is Dead”, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a przyszłością. Sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznacza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów – lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy.

SOBOTA 21 MARCA
„Body/Ciało”
Dramat Małgorzaty Szumowskiej nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i nominowany do wyróżnienia w konkursie głównym. Jego oryginalność objawia się w tym, że w twardych realiach życia codziennego nakierowuje widza na doświadczenia spirytyzmu i okultyzmu. Cyniczny prokurator i jego cierpiąca na anoreksję córka próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
Występują: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska Justyna Suwała

SOBOTA–NIEDZIELA 21–22 MARCA, ŚRODA 25 MARCA
„Fru!”
To propozycja dla najmłodszych widzów, na którą jednak z powodzeniem można się wybrać całą rodziną. Żółty ptaszek imieniem Gus czuje się niedoceniany przez stado. Na przekór drwinom kolegów postanawia udowodnić pierzastym pobratymcom, że jego także stać na bohaterski wyczyn. Wkrótce mały skrzydlak o wielkiej odwadze stanie na czele niebezpiecznej i pełnej niezwykłych przygód wyprawy, mającej przeprowadzić ptasie stado wprost do ciepłych krajów. W podniebnej ekspedycji z krańców Europy do serca gorącej Afryki może liczyć na oddanych przyjaciół oraz pomoc pewnej nietuzinkowej biedronki.

SOBOTA–NIEDZIELA 21–22 MARCA, ŚRODA–CZWARTEK 25–26 MARCA
„Baranek Shaun”
Kolejny pełnometrażowy film animowany. Przestawia przygody niesfornego i łatwo wpadającego w tarapaty baranka Shauna. Nasz bohater wykorzystując nieobecność gospodarza, wybiera się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

CZWARTEK 26 MARCA – GRODZISKI KLUB FILMOWY
„Dwa dni, jedna noc”
Dramat, w którego główną postać wcieliła się zdobywczyni Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”). W niniejszym obrazie francuska aktorka również stworzyła kreację, za którą była nominowana do tegorocznej statuetki. „Dwa dni, jedna noc” to historia Sandry, która ma weekend na przekonanie kolegów z pracy, by zrezygnowali z premii, aby ona mogła zachować posadę.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.