TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

03 2016

Park zdominował spotkanie z mieszkańcami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Artur Tusiński ujął podejmowane zagadnienia w trzy bloki tematyczne, które przedstawił w formie prezentacji multimedialnej do pobrania TUTAJ.

Pierwszy obejmował plany rewitalizacji Parku Miejskiego, drugi dotyczył budowy dróg oraz ścieżek rowerowych, trzeci zaś prezentował zamierzenia magistratu w kwestii pozyskiwania środków zewnętrznych. W sprawie parku wypowiedziała się specjalnie zaproszona na spotkanie Katarzyna Kwiatkowska-Dankiewicz, członkini zespołu przygotowującego projekt. Projekt opracowany zresztą przez ludzi z SGGW.

? [Kwiatkowska-Dankiewicz] Przypomniała nam pomysł podziału parku na trzy strefy. Ówczesny projekt nie uzyskał akceptacji instytucji uzgadniających. W roku 2009 Urząd Miasta Podkowa Leśna zlecił wykonanie projektów wykonawczych i budowlanych na podstawie projektu Rewitalizacji Leśnego Parku Miejskiego w Podkowie Leśnej wykonanego przez Samodzielny Zakład Sztuki Krajobrazu Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ? opisuje na swoim blogu burmistrz Tusiński. ? W stosunku do koncepcji projektu z 2006r. zaszły następujące zmiany: ograniczenie ingerencji w tkankę przyrodniczą do minimum; rezygnacja z prowadzenia nowych ścieżek i wprowadzania pokrytych nawierzchnią polan na terenie leśnym; zamiana placu wokół stawu na ścieżkę celem ograniczenia ilości projektowanych nawierzchni; uproszczenie elementów małej architektury, które wykonane zostaną z drewna dla lepszego zharmonizowania ze środowiskiem leśnym; wprowadzenie oświetlenia wyłącznie w alei głównej, zaktualizowano również projekt gospodarki drzewostanem, co ma na celu ułatwienie prowadzenia prac pielęgnacyjnych ? wylicza.

? Ogólnie biorąc spotkanie wypadło pozytywnie i konstruktywnie, nasi mieszkańcy ze zrozumieniem i dużą świadomością zagadnienia przyjęli plany inwestycyjne. Możliwości finansowe mamy mocno ograniczone, ale mimo tych przeszkód, będziemy się starać zrobić jak najwięcej się da ? mówi nam podkowiański włodarz.

Szczegóły dotyczące inwestycji drogowych zamieścimy w osobnym tekście.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.