reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

02 2023

Rozbudowa szkoły w Szczęsnem za niespełna 40 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plRozbudowa szkoły w Szczęsnem za niespełna 40 mln zł? - Grodzisk News


Grodzisk przeprowadził długo oczekiwane otwarcie ofert na budowę drugiego skrzydła szkoły w Szczęsnem. Co ważne z punktu widzenia magistratu, jedna z czterech ofert mieści się w zakładanym budżecie.


Grodzisk był bowiem gotów wydać na inwestycję 41,5 mln zł, podczas gdy najniższa propozycja cenowa złożona przez firmę MIRBUD ze Skierniewic opiewa na kwotę blisko 38,9 mln zł. Kolejne oferty przekraczają już 44 miliony, nieco ponad tę sumę wyceniła swe usługi firma Skanska; przedsiębiorstwo Rembud z Przasnysza zażyczyło sobie ponad 47,6 mln zł; z kolei firma PRK 7 Nieruchomości złożyła ofertę w wysokości prawie 53 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz Grodzisk będzie analizował oferty i jeśli wszystko pójdzie dobrze – wyłoni wykonawcę.

Przypomnijmy, że w pierwszą część inwestycji zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

W ramach drugiego etapu przewidziano budowę budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną w ramach etapu, ponadto wybudowane zostaną między innymi drogi dojazdowe, parkingi, ciągi komunikacyjne, boiska, plac zabaw, wykonawca zagospodaruje też tereny zielone.

Budynek szkoły przeznaczony będzie dla 600 uczniów. Powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3900 mkw.

W części szkolnej wejście główne znajdzie się od strony placu apelowego, na elewacji południowo-zachodniej. Na parterze w zachodnim segmencie znajdą się szatnie, pomieszczenia świetlicy, pomieszczenia techniczne i magazynowe, zaś w segmencie środkowym: sekretariat, gabinety dyrektora, logopedy, pedagoga oraz archiwum.

Na parterze zaprojektowano wyjścia z holu i świetlicy na północną stronę działki, prowadzące w stronę obiektów sportowych: boisk i bieżni lekkoatletycznej. Kondygnacja pierwsza i druga szkoły pomieści sale lekcyjne wraz z zapleczami, węzły sanitarne, bibliotekę, a także przestrzenie rekreacyjne. Klasy przeznaczone będą dla maksymalnie 25 dzieci.

Sala gimnastyczna będzie mieć niezależne wejście, znajdujące się w tzw. podcieniu powstałym pod łącznikiem części sportowej ze szkołą. Na parterze zaprojektowano szatnie, pomieszczenia dla trenerów, na piętrze salę gimnastyki korekcyjnej, salę integracji sensorycznej. Przewidziano również wyjścia ewakuacyjne: jedno z korytarza prowadzącego do szatni oraz dwa z sali gimnastycznej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kiedy "1" która teraz zmieniła się na "3" będzie skończona? Hol i winda to szczyt możliwości?

Olka
23-02-2023 15:04

To już i tak przekroczenie granic możliwości Ziemi Grodziskiej... :) Przez to zorganizowano o 1-2 mniej z kilkudziesięciu propagandowych imprez w tym roku - z podatków mieszkańców. Ważne że rekord na nic nie wartej pseudo obwodnicy został pobity :))))) No i że powstają kolejne markety i osiedla deweloperskie.

Grodziszczanin
23-02-2023 16:33

Co do obwodnicy to się nie zgodzę że to bubel, ma parę błędów (światła w kozerach długo trzymają) ale ta droga była potrzebna, widać że centrum miasta się odkorkowało, da się przejechać przez miasta w miarę szybko, brawo dla Burmistrza za kolejną udaną inwestycję

mieszkaniec GM od urodzenia
24-02-2023 11:53

Policzmy Burmistrz gotów jest wydać na budowę szkoły w Szczęsnem 41,5 mln zł. Na budowę uczynku przedszkola wydani już 10,5 mln. To razem stanowi 52 mln. Więc pytam dlaczego w WPF przewidziano na tę szkołę 59 mln 450 tysięcy?

Becia
23-02-2023 19:45

Zadzwoń zapytaj się.

Bilko
24-02-2023 06:13

Zmiana nazwy szkoły z 1 na 3 nie zmieni opinii o niej w całym Grodzisku. Moze zajmijcie sie tym budynkiem i modernizacją tej szkoły ?! To co jest do tej pory zrobione nie wystarczy...

Hanka
23-02-2023 20:20

Kiedy planujecie rozbudować szkołe nr.3 ( dawna jedynka) ?

Anka
23-02-2023 20:22

Nigdy !

Ania
24-02-2023 06:08

To WIG-DAR nie będzie rozbudowywał? Dziwne.....Szybko poszło z jedynką to teraz czas na kolejną szkołę.....

Ilonka S.
23-02-2023 20:24
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.