TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

06 2022

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach oficjalnie rozpoczęta


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Gmina Żabia WolaRozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach oficjalnie rozpoczęta - Grodzisk News


We wtorek oficjalnie ruszyła jedna z największych inwestycji w gminie Żabia Wola – rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach o część dydaktyczną i salę gimnastyczną wraz z zapleczem. Inwestycja będzie kosztować około 12,5 mln zł.


Gmina Żabia Wola miała spory problem z rozstrzygnięciem przetargu na to zdanie, ponieważ sytuacja na rynku budowlanym jest trudna, a koszty w ostatnich miesiącach znacznie wzrosły. Trzy pierwsze postępowania zostały unieważnione, ponieważ chętni oferowali co najmniej 12 mln zł za realizację tego zadania, a gmina zamierzała wydać 9 mln zł. W czwartym przetargu wybrano wykonawcę, który zaproponował 13 mln zł, ale ostatecznie do podpisania umowy nie doszło ze względów formalnych. Dopiero piąty przetarg przyniósł oczekiwany rezultat. Gmina zarezerwowała na ten cel blisko 13 mln zł, a jedyną ofertę, która mieściła się w tym budżecie była propozycja firmy Montar. Ta zażyczyła sobie niecałe 12,5 mln zł. Pozostałe propozycje mieściły się w przedziale od niecałych 14 mln zł do nawet 16,8 mln zł. Ostatecznie to właśnie firma Montar zrealizuje to zadanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wczoraj odbyły się uroczystości związane z oficjalnym rozpoczęciem budowy. W tradycyjnym „wbiciu pierwszej łopaty” uczestniczyli m.in. wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka, wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński, dyrektor szkoły w Skułach Dominika Brzezińska, czy proboszcz lokalnej parafii ks. Sławomir Bogdanowicz, a także uczniowie Szkoły Podstawowej w Skułach czyli główni beneficjenci tego przedsięwzięcia.

Inwestycja będzie obejmowała trzy etapy: budowę nowej sali gimnastycznej wraz zapleczem, rozbudowę szkoły o część dydaktyczną oraz termomodernizację istniejącego budynku szkoły. Szczegółowy opis zadania jest dostępny tutaj.

Zadanie to zostanie zrealizowane przy pomocy środków zewnętrznych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach oficjalnie rozpoczęta - Grodzisk News
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach oficjalnie rozpoczęta - Grodzisk News
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach oficjalnie rozpoczęta - Grodzisk News
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach oficjalnie rozpoczęta - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.