
Grodziski ośrodek sportu i rekreacji otworzył oferty w przetargu na długo oczekiwaną rozbudowę i modernizację basenu miejskiego Wodnik 2000 spośród ofert złożonych przez pięć firma najkorzystniejsza opiewa na prawie 19 mln zł, najwyższa sięga niemal 25 milionów.
Już same kwoty pokazują dużą skalę inwestycji. Obecnie powierzchnia użytkowa budynku wynosi niecałe 4195 metrów kwadratowych, natomiast po zakończeniu rozbudowy wzrośnie ona do ponad 5505 metrów kwadratowych. Zwiększy się również powierzchnia zabudowy, rosnąc z 2422 do 3165 metrów kwadratowych. Sama kubatura obiektu powiększy się o ponad 5 tysięcy metrów sześciennych. Nowa część zostanie harmonijnie wkomponowana w otoczenie, z zachowaniem dotychczasowej estetyki opartej na klinkierowej cegle oraz niebieskich i szarych akcentach elewacji. Zwieńczeniem dobudowanej hali będzie dach oparty na dźwigarach z drewna klejonego o rozpiętości ponad dwudziestu metrów.
Druga strefa została zaprojektowana z myślą o najmłodszych maluchach z bezpieczną głębokością od 60 do 90 centymetrów. Trzeci obszar to przestrzeń do ćwiczeń oraz zabaw dla rodziców z dziećmi, o stałej głębokości 1,25 metra, wyposażona dodatkowo w specjalną platformę ułatwiającą prowadzenie zajęć. Wszystkie niecki zostaną wykonane z higienicznej i trwałej stali nierdzewnej, a ich dna zyskają antypoślizgowe wytłoczenia gwarantujące bezpieczeństwo.
Cała część naziemna budynku została zaprojektowana bez barier architektonicznych, co zapewni swobodne poruszanie się osobom o ograniczonej mobilności. Do głównego wejścia nadal będzie prowadzić rampa. W nowej hali basenowej przewidziano specjalny podnośnik, który ułatwi wejście do wody osobom z niepełnosprawnościami, a zamontować go będzie można przy dwóch różnych nieckach.
Zadbano również o zaplecze sanitarne: nowe łazienki i prysznice będą bezpośrednio przy nowej strefie, co znacznie podniesie komfort podczas zorganizowanych zajęć. Poruszanie się między starą a nową częścią ułatwi nowe, bezpośrednie przejście z istniejącej hali basenowej.
Na dachu nowej części basenowej zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne o mocy do 50 kilowatów, co pozwoli na znaczne oszczędności w rachunkach za prąd. Wyprodukowana w ten sposób energia będzie w pierwszej kolejności wykorzystywana na bieżące potrzeby budynku. Ponadto zastosowana zostanie zaawansowana centrala wentylacyjna z innowacyjnym systemem odzysku ciepła o skuteczności przekraczającej 95 procent i wspomagana przez nowoczesną pompę ciepła.
Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał za zadanie prowadzić prace tak, by maksymalnie skrócić czas zamknięcia pływalni. Cała inwestycja potrwa 24 miesiące. Wyłączenia basenu z użytkowania mają następować w trakcie przerw od nauki szkolnej.
A kto zajmie się realizacją dużej i wyczekiwanej inwestycji?
Pięć firm w grze o modernizację Wodnika
W przetargu wystartowało pięć firm najkorzystniejsza pod względem ceny oferta należy do TEXOM S.A, które wyceniło swe usługi na niespełna 18,8 mln zł; Druga najniższa propozycja została złożona przez przedsiębiorstwo ZAB-BUD Sp. z o.o i wynosi 20 mln zł. Przeszło 21,6 mln zł zażyczyła sobie firma CZĘSTOBUD z Częstochowy; z kolei oferty dwóch pozostały kandydatów sięgają już prawie 25 milionów.
W budżecie miasta zabezpieczono na tę inwestycję 22 mln zł. Pozostaje zatem czekać na wybór wykonawcy po ocenie formalno-merytorycznej.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
A parking w cenie będzie? Bo w sobotę to tragedia jechać popływać... Jak nie Pogoń harata w gałe to targ w pełnej światłości funkcjonuje
Kady
05-06-2026 23:25
Powiat grodziski wybrał firmę, która zajmie się rozbudową ul. Jabłoniowej w Urszulinie. Inwestycja pochłonie blisko 2 mln.
Dziś po południu doszło do awarii kilku popularnych aplikacji. Nie działa Facebook, problemy ma też Messenger oraz Instagram.
Zostało już niewiele czasu, aby zgłosić swój projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w Grodzisku Mazowieckim. Mieszkańcy mają na to czas do 15 czerwca.
W dwa dni policjanci ze stołecznego garnizonu zatrzymali aż 191 osób poszukiwanych m.in. na podstawie listów gończych. Zatrzymania miały miejsce również na terenie powiatu grodziskiego m.in. w Milanówku i Chrzanowie Dużym.
Pod koniec czerwca wejdzie w życie wakacyjny rozkład jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Wiadomo już jak będą kursować wukadki w czasie letniej przerwy od szkoły.
Już 13 czerwca w grodziskiej hali przy ul. Westfala odbędzie się Wielka Gala Taneczna w szczytnym celu. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie chorego Antosia.
Rusza przebudowa przepustu w Domaniewie na terenie gminy Brwinów. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie się obywał wahadłowo.
W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.