20 11 2019

Rozbudowa basenu i budowa toru łyżwiarskiego w 2023 roku?

20.11.2019, godz.: 19:48
Rozbudowa basenu i budowa toru łyżwiarskiego w 2023 roku?
fot. Mariusz Kordel

Podczas niedawnej rozmowy z nami burmistrz Grodziska potwierdził, że gmina ma w planach rozbudowę basenu oraz budowę toru do jazdy na łyżwach, a w lecie – na wrotkach. Nie są to jednak inwestycje priorytetowe.

Grodzisk jest u progu lub w trakcie realizacji kilku dużych inwestycji: trwa budowa nowego ratusza kosztem prawie 18,5 mln zł, zaraz ma zostać wyłoniony wykonawca hali sportowej za kolejne 60 milionów, następne wielomilionowe przedsięwzięcia to gruntowna przebudowa dróg w Szczęsnem i Adamowiźnie oraz budowa szkoły w tej pierwszej miejscowości.

– W tym kontekście musimy uważać, by nie utworzyć zbyt dużego frontu inwestycji. Już i tak jest duży, a czeka nas wszystkich niechybne spowolnienie gospodarcze. Ono nastąpi, nadchodzi i nie ma co do tego żadnych wątpliwości – mówi Benedykciński. – Musimy się w związku z tym skupić na inwestycjach kluczowych w tym momencie, a taką z pewnością jest szkoła w Szczęsnem czy szkoła nr 1 – dodaje.

Gdy się z tym uporamy będziemy mogli podjąć się nieco mniejszych inwestycji, ale też znaczących. Mam tu na myśli rozbudowę basenu szacowaną na sześć milionów złotych. Budowa porządnego zadaszonego toru łyżwiarsko-wrotkarskiego, to kolejne cztery, pięć milionów. Chcemy te inwestycje zrealizować w 2023 roku – zaznacza Benedykciński.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.