20 01 2015

Roszad kadrowych w urzędzie ciąg dalszy

20.01.2015, godz.: 20:28
Roszad kadrowych w urzędzie ciąg dalszy
fot. GrodziskNews

Burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska kontynuuje kadrowe „wietrzenie” urzędu. Dziś (20 stycznia) ze stanowiska kierownika referatu komunikacji społecznej zwolniona została Patrycja Jankowska. Jej los z końcem lutego podzieli szef referatu technicznej obsługi miasta Andrzej Kaleta. A to nie wszystko…

Nowa burmistrz wydała zapytanie cenowe, dzięki któremu wyłoni firmę mającą przeprowadzić audyt kadrowy wśród pracowników urzędu. Postępowaniem tym objęty zostanie okres pomiędzy 2011 a 2014 rokiem. – Od razu po przyjściu na stanowisko chciałam taki audyt przeprowadzić, ale rada miejska wcześniej nie wyraziła na to zgody. Spowodowało to silne napięcia osobowe w urzędzie. Ludzie nie do końca wiedzieli, co mają robić i co z nimi będzie. Ja też nie podejmowałam radykalnych decyzji personalnych, jedynie te, które były konieczne. Teraz po ponad miesiącu mogłam wreszcie ogłosić zapytanie cenowe w sprawie audytu (radni wyrazili zgodę – przyp red.) – mówi nam burmistrz Kwiatkowska.

W ocenie nowej burmistrz audyt ma usprawnić pracę urzędu w kilku wymiarach. Pod względem właściwego gospodarowania czasem pracy magistratu i jego urzędników, w kwestii dopasowania ludzi i ich kompetencji do zajmowanych stanowisk oraz uporządkowania urzędu pod względem organizacyjnym na każdym poziomie. – Audyt pomoże nam odświeżyć sposób funkcjonowania urzędu i powie jakiego rodzaju kompetencjami i merytoryczną wiedzą powinni wykazywać się ludzie na konkretnych stanowiskach. Nie oznacza to od razu rewolucyjnych zmian w każdej komórce magistratu. Natomiast pewne modyfikacje kadrowe w strukturach funkcjonujących przez 16 lat wydają się konieczne i potrzebne – zaznacza burmistrz Kwiatkowska. – Zawsze to szef decyduje o kadrze. Mój poprzednik ułożył swój system działania personelu, który mnie jako nowemu szefowi niekoniecznie musi odpowiadać, pomijając kwestie czysto merytoryczne. Uznałam, że audyt będzie najszybszą i najtańszą formą ułożenia pracy urzędu po nowemu – dodaje.

Zapowiadają się więc kolejne przetasowania w milanowskim magistracie. Z posadą wiceburmistrza już wcześniej pożegnał się Piotr Stępień, a dziś z funkcji kierownika referatu komunikacji społecznej odwołana została Patrycja Jankowska. Tylko do końca lutego szefować referatowi technicznej obsługi miasta będzie natomiast Andrzej Kaleta. Milanówek ogłosił już nabór na oba stanowiska. – Mam w kadrze także wiele osób pracujących w roli pełniących obowiązki kierowników referatów, a nie na samodzielnych stanowiskach. To obliguje mnie do ogłoszenia konkursów na te posady – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.