14 07 2018

Rośnie park na Jaśminowej [FOTO]

14.07.2018, godz.: 10:37
Rośnie park na Jaśminowej [FOTO]
Fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Park przy ul. Jaśminowej jest kolejnym obiektem powstającym w ramach dużego zagospodarowania terenów zielonych w Grodzisku. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie są prace, które wystartowały pod koniec marca.

Przy pomnijmy, że projekt inwestycji opiewającej na 737 tys. zł. zakłada m.in. założenie rabat, nasadzenia drzew, ułożenie trawników z rolki, wykonanie ciągów pieszych z nawierzchni mineralnych, budowa placu zabaw i siłowni plenerowej, montaż ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, budek dla ptaków i owadów, a także instalację oświetlenia. Dodatkowo przy ul. Jaśminowej pojawi się boisko do siatkówki plażowej z piłkochwytami.

A jak dziś mają się prace, przeszło trzy miesiące po ich rozpoczęciu? – Teren został ukształtowany tak aby tworzył naturalna formę. Wejście do parku będzie znajdowało się na podwyższeniu na poziomie zgodnym z aktualną wysokością zagospodarowania terenu. Natomiast w głąb parku teren się obniża, tworząc malownicze zagłębienia pomiędzy alejkami. Zostały również przygotowane podbudowy pod drogi, okablowanie pod oświetlenie parku  oraz posadzone drzewa – mówią nam grodziscy urzędnicy. – Następnie zostanie wykonana wierzchnia warstwa nawierzchni mineralnej, a po poprawie pogody czyli po ustąpieniu upałów i suszy wznowimy nasadzenia. Na koniec zostanie zamontowana mała architektura i zabawki – dodają.

Park ma być gotowy na koniec października. Tymczasem dziś wygląda tak…

Fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.