24 01 2019

Rośnie konstrukcja sali gimnastycznej przy grodziskiej „Piątce”

24.01.2019, godz.: 11:50
Rośnie konstrukcja sali gimnastycznej przy grodziskiej „Piątce”
fot. GrodziskNews

Do końca roku ma być gotowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 5 w Grodzisku. Z ziemi wyrasta już konstrukcja budynku, kolejne miesiące upłyną wykonawcy na budowie murów i zamknięciu bryły obiektu. Później prace instalacyjne i wykończeniowe.

O budowie sali gimnastycznej dla szkoły przy ul. Zondka mówiło się od dawna. I rzeczywiście jest ona potrzebna. Wybudowany pod koniec lat 60. budynek szkoły był już kilkukrotnie modernizowany i remontowany. Obecnie jest on zachowany w nie najgorszym stanie, jednak bolączką tej placówki jest malutka sala do aktywności fizycznej.

Według założeń projektowych i przetargowych powstanie obiekt o wymiarach parkietu około 24 na 30 metrów (prawie 725 mkw.) wraz z zapleczem obejmującym: małą salę do ćwiczeń o powierzchni 100 mkw, dwie szatnie, pomieszczenie socjalne, trybuny mieszczące około 50 osób. Ponadto w miejsce starego betonowego boiska ma powstać tartanowe.

Jeżeli chodzi o sam budynek szkoły, to w ramach inwestycji ma zostać dostosowany do aktualnych wymagań p-poż. oraz BHP, planowana jest instalacja podnośnika dla osób niepełnosprawnych, a także dostosowanie i rozbudowa instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych w szkole do zwiększonego zapotrzebowania.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w czerwcu ubiegłego roku. A firma Revbud wykonuje ją kosztem 9,2 mln zł. Zajrzeliśmy dziś na plac budowy i jak widać na zdjęciu, prace idą w dobrym kierunku.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Rośnie konstrukcja sali gimnastycznej przy grodziskiej „Piątce””

  1. Mama 10-latki pisze:

    A kiedy zajmą się Państwo Sz.P nr.1 (stary budynek,przy ulicy Bartniaka)?
    Czy ta szkoła nie wymaga modernizacji,remontu, rozwoju ? Czy ta szkola ma wystarczająco dużą sale gimnastyczną, odpowiednio przystosowane toalety,szatnie,sale lekcyjne…długo by wymieniać…
    Może na dobry początek wyrównajmy szanse dzieci na zdobywanie dodatkowej wiedzy i wprowadźmy chociaż możliwość nauki dodatkowych języków obcych ? Dzieci z ‚1’ też chciałyby tak jak dzieci z ‚5’ uczyć się np.języka hiszpańskiego i mieć ten przedmiot w fajnych salach z nowoczesnym sprzętem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.