13 03 2019

Ronda na Okrężnej zalewa deszczówka [FOTO]

13.03.2019, godz.: 15:40
Ronda na Okrężnej zalewa deszczówka [FOTO]

Ronda na ul. Okrężnej w Grodzisku funkcjonują już od kilkunastu miesięcy. Kierowcy jednak coraz częściej zwracają uwagę na problem zalewania obu rond. – Dzieje się tak po każdym trochę większym deszczu – mówią mieszkańcy. Co na to urzędnicy?

Przypomnijmy, że ronda zostały wybudowane w ramach wielomilionowej inwestycji – kompleksowej przebudowy ul. Okrężenej. Jedno powstało u zbiegu ul. Królewskiej, Okrężnej i Cegielnianej drugie zaś tam, gdzie schodzą się ulice Okrężna i Sienna.

Okazuje się, że często oba zalewane są przez deszczówkę. – Na ogół, gdy popada deszcz, tak jak widać na zdjęciach, ronda na Okrężenej są zalane. Czy takie były założenia przebudowy tej ulicy i długotrwałej budowy odwodnienia wzdłuż ulicy siennej. Jaki sens miała budowa tak ładnych chodników i ścieżki rowerowej skoro po każdym deszczu na przejściach dla pieszych woda do kostek? – zastanawia się czytelnik Adam, prosząc nas o interwencję w tej sprawie.

Z naszych ustaleń wynika, że grodziscy włodarze znają problem. Rzeczywiście, wiemy i widzimy jaka jest sytuacja. Szczerze mówiąc trudno obecnie stwierdzić, dlaczego tak się dzieje. Na pewno jednak przy okazji przebudowy ul. Cegielnianej będziemy chcieli poprawić odwodnienie w taki sposób, by nie dochodziło do zalewania rond – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

fot. Czytelnik Adam

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Ronda na Okrężnej zalewa deszczówka [FOTO]”

  1. Kierowca autokaru pisze:

    Jakie ronda taka sytuacja… nieche teraz benio ze swojej kieszeni naprawia za fuszerke ktora byla zrobiona dla kumpli z deweloperki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.