reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

11 2022

Rodzina zatruta czadem w Milanówku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRodzina zatruta czadem w Milanówku - Grodzisk News


Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednym z domów przy ul. Górnoleśnej w Milanówku. Trzyosobowa rodzina uległa zatruciu tlenkiem węgla wydobywającym się prawdopodobnie z nieszczelnej instalacji piecyka gazowego. Na szczęście pomoc dotarła na czas.


Do strażaków wpłynęło w czwartkowy wieczór zgłoszenie o potrzebie interwencji na Górnoleśnej w związku z prawdopodobnym zatruciem czadem. – O godz. 20.50 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o utracie przytomności przez dwie osoby dorosłe oraz 7-letnie dziecko w domu przy ul. Górnoleśnej. Po dotarciu na miejsce trzech zastępów strażaków, byli tam już ratownicy medyczni, którzy zajmowali się całą trójką – mówi nam dyżurny stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Z przeprowadzonego przez medyków wywiadu wynikało, że poszkodowani od kilku dni źle się czuli, mieli zawroty głowy i omdlenia. Działania strażaków polegały więc na sprawdzeniu naszymi przyrządami stężenia tlenku węgla, które potwierdziły zbyt wysokie wskaźniki występowania czadu zarówno na parterze, jak i na pierwszym piętrze. Strażacy wywietrzyli pomieszczenia, a także odłączyli instalację piecyka gazowego w domu – dodaje dyżurny.

–Kobieta oraz 7-letnia dziewczynka zostały zabrane do szpitala na dalsze badania, mężczyzna pozostał na miejscu na własne życzenie – wyjaśnia strażak.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

kiedy zrobicie cos ze smogien w grodzisku i paleniem w domach tak, że rano gardło boli i oczy łzawią a kaszel jest taki, jakby płyc już by nie bylo. Wczoraj byłem na zakupach w mieście, m.in. na ulicy Sienkiewicza, dzisiaj się duszę, chodząc po ulicach wczoraj katar i wydzielina spływały mi do gardła i ciagle musiałem wycietmrać nos! Dlaczego nie robicie murali, które pochłaniają smog, inne miasta tak już dawno zrobiły, dogeszczacie tylko grodzisk w ludność plus wycinki i betonowanie, żadnego tlenu i przestrzeni! koszmar!

Łukasz
26-11-2022 12:24
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.