reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

07 2024

Rodzeństwo z 11 zarzutami kradzieży


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRodzeństwo z 11 zarzutami kradzieży - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 38-latkę i jej 42-letniego brata podejrzanych o kradzieże obuwia na terenie powiatu i nie tylko. Oboje w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa.


Pierwsze zgłoszenia policjanci otrzymali z dwóch sklepów z obuwiem znajdujących się na terenie powiatu grodziskiego. W obu przypadkach trop prowadził do mężczyzny i kobiety, którzy poprzez wspólne działanie wynosili obuwie ze sklepów nie płacąc za nie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jest to rodzeństwo.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazało się, że tych kradzieży 38-latka i jej 42-letni brat mają na koncie więcej. – Podczas wykonywania wielu dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci odkryli, że 38-latka i 42–latek kradli obuwie  także w sklepach tej samej sieci w czterech innych miejscach w województwie mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim. Ich łupem padły buty o łącznej wartości prawie 8,5 tysiąca złotych – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Oboje byli karani w przeszłości za podobne przestępstwa, będą więc odpowiadać za swoje czyny w warunkach recydywy. Grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Sprawę nadzoruje grodziska prokuratura.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.