reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

22

12 2020

Rock Union z nowym albumem


Grodzisk News


foto: Mat. prasoweRock Union z nowym albumem - Grodzisk News


Grodziska kapela Rock Union zakończyła prace nad nowym albumem „Ja to nie ty”. W ubiegłym roku zespół obchodził 40-lecie istnienia.


reklama Grodzisk mazowiecki

Rock Union został założony w Grodzisku Maz. w kwietniu 1979 roku po III Grodziskim Sejmiku Muzycznym, na którym wystąpił jeszcze pod starą nazwą Famed. Powstał z inicjatywy Zdzisława „Szczoty” Grzesiewicza – lidera zespołu, w oparciu o muzyków, grających wcześniej w zespole Famed, czyli Zdzisława Grzesiewicza, Bogdana Wiśniewskiego, Mirosława Wardzińskiego i Jacka Banasiaka oraz Romana Kęszyckiego, którego wkrótce zastąpił Andrzej Jaryczewski. Występ na III Grodziskim Sejmiku Muzycznym skutkował zaproszeniem zespołu przez Jacka Sylwina na 2 edycję Muzyki Młodej Generacji na Pop Session 1979 w Sopocie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W 2002 roku Rock Union nagrał pierwszą EP-kę, ale nie została ona rozpowszechniona poza małą grupą znajomych. W 2014 roku zespół reaktywował się za sprawą Bogdana Wiśniewskiego i Mirosława Wardzińskiego, a w 2015 roku zagrał z powodzeniem w ramach koncertu świętującego rocznicę 35-lecia istnienia zespołu.  Dzięki wsparciu i pomocy włodarzy miasta i Centrum Kultury w Grodzisku Maz. nagrał pierwszą profesjonalną płytę, która zawiera własne kompozycje oraz covery rockowe.

Teraz Rock Union wydaje nową płytę „Ja to nie ty”. Album promuje singiel „Lepiej żyć”. Znajdziemy łącznie na nim dziewięć utworów:
1.Lepiej żyć
2. Gdyby ona
3. Jesteś jednym z wielu
4.Nie utrudniaj
5.Nie jestem z kamienia
6.Karuzela
7.Kiedy świece tracą blask
8. Ja to nie ty
9.Bonus – Nie znikaj (hołd po tragicznie zmarłym perkusiście)

Obecny skład zespołu to Grzegorz Kudyba – gitara, Jacek Banasiak – klawisze, Paweł Wardziński – bas oraz Michał i Mirek Wardzińscy – wokal. W październiku 2020 r. uległ śmiertelnemu wypadkowi Wojciech Płociński, grający na perkusji.

Rock Union z nowym albumem - Grodzisk Newsfoto: Mat. prasowe


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Podziękowania od zespołu Rock Union i życzenia
zdrowia, radości i spokoju

RU
22-12-2020 21:25

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.