16

11 2014

Rezerwy Legii za mocne dla Pogoni

Rezerwy Legii za mocne dla Pogoni - Grodzisk News

Niestety, drużynę jak mężczyznę, poznaje się nie po tym jak zaczyna, a jak kończy. Pomimo tego że Pogoń Grodzisk pierwsza objęła prowadzenie, to w ostatecznym rozrachunku musiała uznać wyższość drużyny rezerw warszawskiej Legii, która wygrała w Grodzisku 4:1.

Początek meczu należał do graczy naszej Pogoni. To drużyna z Grodziska zaskoczyła rezerwy mistrza Polski szybką, pełną determinacji grą. Gracze gospodarzy starali się szybko przedostawać pod bramkę przeciwnika, lecz brakowało tego co najważniejsze: skuteczności. Jednak w 12. minucie dopięliśmy swego. Tomasz Kołodziejski zdobywa gola, dzięki któremu liczna publika zgromadzona na stadionie mogła na chwilę rozgrzać swoje dłonie oklaskując Pogoń. Niestety, radość z gola nie trwała długo. Już w 16. minucie Legia doprowadziła do wyrównania. Aktywny tego dnia Kamil Kurowski pokonuje bezradnego Michała Kołbe. Kolejne minuty to wyrównana gra. Obydwie drużyny starały się przejąć inicjatywę, co ostatecznie udało się legionistom, którzy od 35. minuty zaczęli zaznaczać swoją przewagę. Dobrze wyszkoleni technicznie, szybko podejmujący decyzję piłkarze z Warszawy sprawiali coraz to większe problemy naszej drużynie. Skarcić zespół przeciwnika mógł Piotr Ćwik lecz z jego strzałem z rzutu wolnego nie miał żadnych problemów bramkarz Legii. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej połowy Legia narzuciła swój styl gry. W 55. minucie przyjezdni wychodzą na prowadzenie za sprawą Norberta Misiaka. Dziesięć minut później znowu mógł być remis. Piłka po strzale Kuby Kołaczka trafiła w poprzeczkę. Niestety sytuacja ta zemściła się w 72. minucie spotkania. Łukasz Moneta po niepewnej interwencji naszego bramkarza, strzałem głową umieszcza piłkę w siatce Pogoni. W 80. minucie wynik ustala Norbert Misiak ostatecznie odzierając graczy Pogoni z nadziei na korzystny rezultat.

Tym smutnym akcentem drużyna z Grodziska Mazowieckiego kończy rundę jesienną, której na pewno nie może zaliczyć do udanych. Apetyty i prognozy przed sezonem były na pewno większe, a obecnie jest obawa i niepewność.

...

GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki ? Legia II Warszawa 1:4 (1:1)

Bramki: Tomasz Kołodziejski 14' ? Kamil Kurowski 16', Norbert Misiak 55', Łukasz Moneta 72', Norbert Misiak 80'

Żółte kartki: Marek Lendzion ? Kamil Kurowski

Widzów: 300

Pogoń Grodzisk: Michał Kołba, Marek Lendzion, Jakub Gnoiński, Tomasz Kołodziejski, Piotr Maślanka, Damian Jaroń (85' Bartek Nowak), Piotr Ćwik, Jakub Kołaczek, Kordian Latos (81' Maciej Pietraszek), Marcin Gregorowicz (81' Bartek Czarnecki), Jakub Sosnowski

Legia II Warszawa: Konrad Jałocha, Ronan (45' Arkadiusz Górka), Rafał Makowski, Wojciech Kochański, Robert Bartczak, Krystian Bielik, Bartłomiej Kalinkowski (45' Mateusz Hołownia), Norbert Misiak, Kamil Kurowski (81' Michał Trąbka), Michał Bajdur, Adam Ryczkowski (68' Łukasz Moneta)