TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

03 2023

Rezerwy Legii na inaugurację rundy wiosennej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pogoń Grodzisk MazowieckiRezerwy Legii na inaugurację rundy wiosennej - Grodzisk News


Wracają rozgrywki piłkarskiej III ligi. Pogoń Grodzisk zainauguruje rundę wiosenną spotkaniem na własnym stadionie z rezerwami Legii Warszawa.


Drużyna z Grodziska zakończyła rundę jesienną w sposób najlepszy z możliwych, czyli na fotelu lidera. Ale też straciła swojego najlepszego strzelca – do ekstraklasowego Radomiaka Radom odszedł bowiem Jean Franco Sarmiento, który strzelił na jesieni 14 goli. Lukę w napadzie ma załatać 34-letni Szymon Lewicki, który ma na swoim koncie krótki epizod w Ekstraklasie, ale także ponad 160 spotkań na poziomie I ligi, w której strzelił 60 goli i miał 11 asyst. Występował w takich klubach jak Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Arka Gdynia, a ostatnio Siarka Tarnobrzeg. Ponadto w trakcie przerwy zimowej do zespołu Pogoni trafili obrońcy: Kamil Skok oraz Jakub Górski i pomocnicy Dominik Gedek i Patryk Kamiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Już jutro Pogoń zainauguruje rundę wiosenną. – Jako drużyna mamy większe doświadczenie, niż na jesieni. Wiemy na co nas stać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby razem stworzyć historię... Historię powrotu na szczebel centralny – powiedział Mateusz Dudek, trener Pogoni.

Zawodnicy z Grodziska solidnie przepracowali okres przygotowawczy do nowej rundy. – To był bardzo ciężki okres przygotowawczy. Nasi zawodnicy sumiennie przepracowali ten czas, co widać po wynikach testów motorycznych. Sparingi były dla nas wymagające. Mierzyliśmy się z silnymi zespołami, Polonią Warszawa, Zniczem Pruszków, Pogonią Siedlce, czy ostatnio mocno „ekstraklasową” Jagiellonią II. Wyniki często nie odzwierciedlały naszej postawy na boisku, co wynikało z dużych obciążeń – zaznaczył Dudek.

Szkoleniowiec podkreślił, że w trakcie przygotowań oprócz motoryki skupiano się na poprawie modelu gry, realizacji zadań taktycznych i indywidualnej pracy z zawodnikami.

Jutrzejszym rywalem będą zajmujące 10. miejsce w tabeli rezerwy warszawskiej Legii. W spotkaniu tym w drużynie z Grodziska zabraknie kontuzjowanych Szymona Lewickiego i Kacpra Imiołka. Mecz rozpocznie się 4 marca o godz. 14.00 na stadionie przy al. Mokronoskich.

Spotkanie będą sędziować: Anna Adamska (arbiter główny), Katarzyna Chrzanowska, Angelika Nowak.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.