TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

10 2015

Rewitalizacji niestraszna zła pogoda


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Mimo deszczowej aury, która zapowiadana jest także na cały najbliższy tydzień, wykonawca rewitalizacji podkowiańskiego Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej cały czas prowadzi prace. Zabrano się m.in za nasadzenia drzew, a postępów robót doglądał burmistrz Artur Tusiński.  


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W pierwszej części rewitalizacji, której zakończenie pierwotnie obliczono na początek października, przewidziano modernizację parkowej infrastruktury: ułożenie nowej nawierzchni alejek, w tym na ścieżce głównej biegnącej dookoła parku, ponadto remont centralnych placyków, montaż podświetlanej płaskorzeźby a także nowych latarni. Drugi etap obejmuje prace przy aranżacji parkowej zieleni. Obie części zadania miały następować po sobie, ale ze względu na poślizg czasowy wynikający z faktu, że z opóźnieniem dotarczono elementy nowej infrastruktury ? m.in. słupy latarni ? pierwszy i drugi etap kończone będą równolegle.

Jak się okazuje, wykonawca nie próżnuje, a poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. Na potwierdzenie swoich słów zamieścił ilustrujący to filmik. Jeden z kadrów prezentujemy na fotografii. ? Leje jak z cebra, ale nie ma przeproś, w parku trwają prace. Na filmiku sadzenie 7-metrowego świerka ? napisał burmistrz Tusiński.

Przpomnijmy. Całościowy projekt rewitalizacji Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej opiewa na około 900 tysięcy złotych i po jego wdrożeniu nowe oblicze parku będzie wyglądać naprawdę reprezentacyjnie. Na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku. A i to nie wszystko. W samym parku alejki wykonane będą w innowacyjnej technologii, pojawią się także elementy systemu informacji.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.