17 września wystartowały prace rewitalizacyjne w podkowiańskim Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zadanie podzielone na dwa etapy ma pewne opóźnienie, lecz zdaniem włodarzy spokojnie uda się nadgonić i oddać inwestycję w założonym terminie.
Całościowy projekt rewitalizacji obiektu opiewa na około 900 tysięcy złotych i po jego wdrożeniu nowe oblicze parku będzie wyglądać naprawdę reprezentacyjnie. Na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku. A i to nie wszystko. W samym parku alejki wykonane będą w innowacyjnej technologii, pojawią się także elementy systemu informacji.
W pierwszej części, której zakończenie obliczono na początek października, przewidziano modernizacje parkowej infrastruktury: ułożenie nowej nawierzchni alejek, w tym na ścieżce głównej biegnącej dookoła parku, ponadto remont centralnych placyków, montaż podświetlanej płaskorzeźby a także nowych latarni. Drugi etap obejmuje prace przy aranżacji parkowej zieleni. Obie części zadania miały następować po sobie, ale...
? Mamy delikatne opóźnienie z realizacją części infrastrukturalnej, bo na czas nie dojechały m.in. nowe słupy, latarni. Ale ryzyka przesunięcia całej inwestycji raczej nie ma ponieważ oba etapy realizuje ten sam wykonawca. Będzie więc po prostu kończył prace wynikające z obu części równolegle ? wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Podkowa Leśna przygotowuje się na ważne prace związane z bezpieczeństwem energetycznym. Już od dziś, 23 kwietnia, specjalistyczne ekipy rozpoczną działania mające na celu usunięcie zagrożeń pożarowych i utrzymanie porządku w pobliżu linii średniego napięcia. W związku z tym urzędnicy proszą mieszkańców, aby uważać podczas przechodzenia w rejonie akurat toczących się prac
Ważna informacja dla mieszkańców grodziskiej gminy! Włodarze poinformowali, kiedy przedstawiciele spółki Centralny Port Komunikacyjny (CPK) spotkają się z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych projektu Strategii rozwoju obszaru otoczenia CPK. Będą też spotkania informacyjne z władzami gminy.
W pobliżu stacji PKP w Żyrardowie doszło przed godziną 19.00 doszło tragicznego wypadku. Pociąg dalekobieżny śmiertelnie potrącił człowieka.
W Książenicach doszło do dramatycznego zdarzenia. Kierujący pojazdem mężczyzna zasłabł podczas jazdy ulicą Mazowiecką w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Na miejscu trwa resuscytacja krążeniowo-oddechowa, a zdarzenie powoduje poważne utrudnienia w ruchu.
Od końca marca żabiowolska gmina pełni funkcję operatora w najnowszej odsłonie popularnego programu priorytetowego „Czyste powietrze”. To ważna zmiana, która przynosi mieszkańcom nowe możliwości i ułatwienia w staraniu się o dofinansowanie na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.
Siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki zwierają szeregi przed najbliższym weekendem. Oto bowiem w dniach od 25 do 27 kwietnia rozegrają w Słupcy turniej półfinałowy w play-offach o awans do pierwszej ligi. Do zmagań finałowych awansują dwie najlepsze ekipy podczas tych zawodów.
Grodziscy policjanci podsumowali dla nas długi weekend świąteczny na drogach powiatu. Na szczęście obyło się bez wypadków, za to nie brakowało kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.
Piłkarze grodziskiej Pogoni przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:2 i tym samym nie wykorzystali okazji, aby oddalić się od rywali do bezpośredniego awansu.
21 430
09-04-2025
21 430
09-04-2025
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.