reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

10 2022

Remonty w brwinowskich szkołach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plRemonty w brwinowskich szkołach - Grodzisk News


2,6 mln zł mają kosztować gminę Brwinów remonty w lokalnych placówkach oświatowych. Inwestycja obejmuje m.in. modernizację boisk, remont pomieszczeń w szkołach, czy budowę placu zabaw.


Co roku w wakacje samorządy przeprowadzają niezbędne remonty i modernizacje w placówkach oświatowych. Nie inaczej było w gminie Brwinów, gdzie część prac rozpoczęto już w czerwcu, a część wciąż jest realizowana.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Znaczną część budżetu, który wyniósł 2,6 mln zł na prace modernizacyjne pochłonęła zakończona w sierpniu modernizacja boisk na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie. Tam za 956 tys. zł zmodernizowano kompleks boisk tzw. przebudowano: bieżnię, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz elementy boiska do gry w piłkę nożną i ręczną. Gmina na to zadanie otrzymała 300 tys. zł dotacji z województwa mazowieckiego.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie zmodernizowano dwie łazienki uczniowskie (dla chłopców i dziewcząt), dwie łazienki dla nauczycieli oraz jedną dla osób niepełnosprawnych. Zakres prac był szeroki, bo łazienkę dla niepełnosprawnych wyodrębniono z części łazienki dla dziewcząt oraz fragmentu sklepiku. Po rozbiórce i przebudowie części ścianek działowych, w pomieszczeniach zostały wykonane nowe instalacje sanitarne (c.o., wodna, kanalizacyjna) i elektryczna. Wymienione zostały stolarka drzwiowa i częściowo okienna, ceramika i armatura sanitarna. Ułożono nowe płytki ścienne i podłogowe. Nie obyło się również bez malowania. Koszt zadania to blisko 360 tys. zł.

Remont przeszła też świetlica znajdująca się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Tam natomiast m.in. przeprowadzono remont dachu, ocieplono poddasze, wzmocniono konstrukcję budynku, pomalowano elewację. Koszt zadania to niecałe 240 tys. zł.

Z kolei w samej SP1 za 141 tys. zł do końca listopada ma zostać zmodernizowany system odwodnienia dachów. – Powodem jest zalewanie dachów w czasie intensywnych opadów. Rynny nie nadążają z odprowadzeniem nagromadzonej wody, a przelewająca się górą woda zalewa ściany budynku. Konieczne jest dostawienie rynien spustowych i budowa przelewu, który w razie braku możliwości odbioru wody przez kanalizację deszczową, odprowadzi ją na teren zielony – informuje Urząd Gminy Brwinów.

Jeszcze w tym miesiącu powinna zakończyć się modernizacja w Szkole Podstawowej w Otrębusach. Już naprawiono uszkodzone tynki ścian, częściowo wymieniono sufit, pomalowano ściany i wykonano lamperię. Ponadto m.in. wymieniono instalację oświetlenia w korytarzu oraz opraw oświetlenia na LED, ułożono nową instalację internetową (światłowód) wraz z doprowadzeniem do sal, a także zamontowano dwa włazy stropowe przeciwpożarowe z systemowymi schodami składanymi. Pozostała jeszcze do wymiany stolarka drzwiowa oraz wymiana grzejników na aluminiowe i renowacja istniejących osłon grzejnikowych. Koszt prac to 340 tys. zł.

Trwają jeszcze prace w żółwińskiej podstawówce gdzie naprawiane są fragmenty elewacji tynkowej i elewacji z cegły klinkierowej budynku szkoły podstawowej oraz hali sportowej. – Pilnej naprawy wymagała zawilgocona zachodnia ściana budynku szkoły. Reperacji wymagają również pozostałe elewacje – po oczyszczeniu i odgrzybieniu zostaną uzupełnione ubytki tynku i spoin. Wymianie będą podlegały m.in. rynny wzdłuż elewacji północnej oraz wschodniej. Odtworzone będą schody wejściowe zewnętrzne prowadzące do kompleksu sportowego oraz wymieniony zostanie daszek nad schodami. Zostaną przebudowane i dostosowane do aktualnych potrzeb szkoły dwie sale lekcyjne znajdujące się na 1. piętrze budynku. Główne prace remontowo-budowlane obejmą wymianę podłóg i grzejników, wykonanie lamperii i malowanie ścian – podają urzędnicy z brwinowskiego magistratu. Koszt prac to około 214 tys. zł. Wszystko powinno być gotowe do końca listopada.

Blisko 500 tys. zł będzie kosztowała rozbudowa placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 przy ul. Lilpopa w Brwinowie. Tam pojawią się nowe elementy takie jak m.in. zadaszona piaskownica, komplet huśtawek wahadłowych, ławki do zabawy z wizerunkami zwierząt, bujaki, domek do zabawy. Całość ma być gotowa najpóźniej na początku grudnia.

Dodatkowo w dwóch przedszkolach przy ul. Słonecznej i ul. Piłsudskiego wykonano prace malarskie.

Remonty w brwinowskich szkołach - Grodzisk News
Remonty w brwinowskich szkołach - Grodzisk News
Remonty w brwinowskich szkołach - Grodzisk News
Remonty w brwinowskich szkołach - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.