01 07 2020

Remont zabytkowego dworku w toku [FOTO]

01.07.2020, godz.: 19:29
Remont zabytkowego dworku w toku [FOTO]
fot, zabiawola.pl

Zaplanowany na lata 2019 i 2020 drugi etap rewitalizacji zabytkowego dworku w Żabiej Woli trwa. Spójrzmy zatem na kilka zdjęć zmieniającego się obiektu.

W ramach pierwszego, etapu renowacji, wykonano kompleksową termomodernizację zewnętrznych ścian budynku wraz z pracami towarzyszącymi. Koszt całości wyniósł blisko 180 tys. zł, z czego 100 tysięcy pochodziło z wojewódzkiej dotacji.

Na drugi etap Żabia Wola, jak już wiemy, otrzymała 345 tys. zł, a prace rozłożyła na 2019 i 2020 rok.

– II etap remontu obejmuje: wymianę odtworzeniową stolarki okiennej, parapetów zewnętrznych i renowacje wewnętrznych, wymianę rynien i rur spustowych, remont kominów oraz posadzki tarasów zewnętrznych i schodów wejścia głównego, impregnacji desek portyku. Ponieważ jest to obiekt zabytkowy, zakres remontu i technologia robót są uzgadniane i prowadzone za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie – poinformował żabiowolski magistrat.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej Programu „ Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

A wygląda to tak…

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.