reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

10 2020

Remont drogi powiatowej tańszy o blisko 200 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Remont drogi powiatowej tańszy o blisko 200 tys. zł - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim wybrał firmę, która wykona remont drogi powiatowej 1516W w Budach Zosinych i Holendrach Baranowskich. Ostatecznie inwestycja będzie tańsza o niecałe 200 tys. zł niż zakładano.


Inwestycja obejmuje remont drogi powiatowej 1516W na odcinku 1,1 km (lokalizacja inwestycji na mapce poniżej). W zakres prac wchodzi wykonanie punktowego remontu cząstkowego istniejącej nawierzchni asfaltowej, a także wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego i ułożenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego. W ramach przetargu utwardzone zostaną również pobocza. Do przetargu stanęło sześć firm. Propozycje wahały się od nicałych 492 tys. zł do nawet 741 tys. zł. Ostatecznie Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku wybrał tę najkorzystniejszą finansowo propozycję złożoną przez firmę P.P.U.H. EFEKT. Biorąc po uwagę fakt, że powiat zarezerwował na ten cel 680 tys. zł, to inwestycja będzie tańsza o około 188 tys. zł. Remont będzie oczywiście oznaczał tymczasowe utrudnienia w ruchu. Do zadań wykonawcy będzie również należało wykonanie projektu organizacji robót na czas wykonywania prac. Powinien on przewidywać wykonanie robót asfaltowych całą szerokością jezdni. Projekt winien przewidzieć oznakowanie dzienne i nocne (w przypadku dopuszczania do ruchu w nocy). Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania objazdów/przejazdów. Droga 1516W powinna zostać wyremontowana jeszcze tej jesieni ? termin realizacji zadania wyznaczono na 20 listopada 2020 r.

Fot. PZD Grodzisk Maz.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.